Utazás és pénzvisszatérítés: kinek mi jár szeptember 1. után?

Számos problémát is felszínre hozott a szabályozás, különös tekintettel a járványhelyzetre.

Magyar Nemzet
2020. 09. 01. 16:20
null
Budapest, 2014. március 25. Turisták bőröndjeikkel egy zebránál állnak Budapesten, a Rákóczi úton 2014. március 25-én. MTI Fotó: Mohai Balázs Fotó: Mohai Balázs
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az biztos, hogy sok magyar fogyasztó is nehéz helyzetbe került a 2020. szeptember 1-jétől hatályos utazásra vonatkozó rendelkezések miatt, amennyiben külföldre szeretne, szeretett volna utazni. Menjen, vagy maradjon? Utazni lehet, de a körülmények jogi szempontból is lényegesen megváltoztak: mivel a világ összes országa az úgynevezett piros (utazásra nem javasolt) kategóriába került a hazai szabályok alapján – írja közleményében a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége.

Milyen következményei lehetnek ennek az utazás szempontjából?

Aki utazási irodán keresztül foglalt és szeretne külföldre utazni, biztos, hogy könnyebb helyzetben van, ha mégis úgy döntene, hogy nem utazik el a hazautazás miatti rendelkezések miatt, mert az irodák segíteni fognak a fogyasztóknak. A lényeges elem pontosan az, hogy az iroda tudja-e vagy nem az utazási csomagban vállaltakat teljesíteni, van-e olyan elháríthatatlan és rendkívüli körülmény, amely a csomag teljesítését jelentős mértékben befolyásolja, vagy lényegesen befolyásolja az utas célállomásra szállítását.

Bánatpénz nélkül lemondhatja az útját a fogyasztó?

Aki saját maga szervezte az útját, és nem szeretne elutazni, lényegesen rosszabb helyzetbe kerül, különösen, ha a célállomás fogadja az utazókat. Vállalja-e a hazai karantént a fogyasztó, vagy kifizeti a kétszeri teszt költségét, vagy elveszti a befizetett út árát? Az utazási szolgáltatásokra vonatkozó szerződésekről rendelkező 472/2017.(XII.28) Korm. rendelet segíthet az eligazodásban, de számos problémát is felszínre hozott a szabályozás alkalmazása, különös tekintettel a jelenlegi járványhelyzetre. A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége segíti a magyar fogyasztókat abban is, ha bármilyen kérdésük van a megszervezett és már lefoglalt úttal kapcsolatban, akkor forduljanak bizalommal a szövetséghez a [email protected] e-mailen keresztül – áll a közleményben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.