A volt diplomata szerint az észak-koreai vezető úgy tekint Donald Trump amerikai elnökkel tervezett második találkozójára, mint amely lehetőséget kínál Észak-Korea atomhatalmi státuszának megszilárdítására.
De Jong Ho arról is beszélt, hogy a jövő heti csúcstalálkozó kudarccal végződik, ha Trumpnak nem sikerül rávennie arra Kim Dzsong Unt, hogy jelentse be összes nukleáris fegyvere és létesítménye feladását, illetve Észak-Korea visszatérését az atomsorompó-egyezményhez.
Trump és Kim második találkozóját február 27-28-án a vietnami fővárosban, Hanoiban tartják.
A két vezető tavaly júniusban Szingapúrban találkozott először, ahol egy sor vitás kérdésben – köztük a Koreai-félsziget atommentesítésében – született megegyezés közöttük. Mindazonáltal az atommentesítés ügyében nem történt konkrét előrelépés, mert Phenjan úgy vélekedett, hogy Washington egyoldalú követeléseket támasztott, és nem válaszolt a feszültség elsimítását célzó észak-koreai gesztusokra.
De Jong Ho, Észak-Korea londoni nagykövetségének egykori első beosztottja 2016 augusztusában családjával együtt szökött Dél-Koreába. Ő az egyik legmagasabb rangú észak-koreai diplomata, aki valaha megszökött hazája hatóságai elől.
Legutóbb januárban érkezett hír egy magas rangú észak-koreai tisztségviselő szökéséről. Cso Szon Gil, aki 2017 októberétől 2018 őszéig volt Észak-Korea ügyvivő nagykövete Rómában, novemberben feleségével együtt elhagyta az állomáshelyét és eltűnt.