Több mint ezer ember vonult utcára vasárnap Hongkongnak a szárazföldi Kína határvonalához közel eső Sheung Shui körzetében, hogy tiltakozzon a kínai kereskedők ellen, akik a demonstrálók szerint megkeserítik az ott lakók életét.
A helybeliek közül sokan azt kifogásolják, hogy a városba nagy számban érkező kínai viszonteladók felvásárolják a gyógyászati és kozmetikai termékeket a hongkongi üzletekben, majd magasabb áron értékesítik tovább Kína szárazföldi részén.
Emiatt a hongkongiaknak gyakran nehezen elérhetők a mindennapi használati cikkek. Ráadásul a kínai újév miatt a következő hetekben várhatóan még nagyobb mértékű lesz a felvásárlás, ezért is időzítették a szervezők a megmozdulást január első hétvégéjére. Tüntetők egy másik csoportja Molotov-koktélokkal dobálta meg a körzet rendőrőrsét, amely a demonstráció helyszínétől csaknem félórányi sétára található.
A rendőrök könnygázzal válaszoltak.
