Azon kívül, hogy megszaporodtak a kiskorúak által elkövetett bűncselekmények, a támadások egyre kegyetlenebbek is Franciaországban. Vichy-ben augusztus elején egy hat fős, kiskorúakból álló társaság a nyílt utcán támadt rá egy állapotos nőre, akit többször megütöttek, majd a hajánál fogva lerántották a földre és azzal fenyegették, hogy addig verik, amíg elvetél.
A kiérkező rendőröktől sem riadtak vissza a támadók, sőt, provokálni kezdték őket, majd filmre vették a rendőri intézkedést és azt híresztelték az interneten, hogy rendőri erőszak áldozatává váltak. Végül két fiatalt őrizetbe vettek, a kismamát pedig bevitték a kórházba vizsgálatra.
A fiatalok körében mostanában egyre felkapottabb szórakozás a rodeózás is, ami viszont több francia város lakóinak az életét is megkeseríti. A tinédzserek már sportot űznek abból, hogy éjjel a motorjaikkal száguldoznak, felverve a pihenni akaró lakosokat. A vad száguldozás ráadásul több esetben is tragédiával végződött, néhány rendőrök elől menekülő fiatal halálos kimenetelű balesetet szenvedett.
A legutóbbi rodeós incidens Rive-De-Gier településén történt, ahol egy lopott autóval menekülő 16 éves fiatal fiú elvesztette az uralmát a jármű fölött és egy rendőrautóba csapódott. A baleset nem volt halálos kimenetelű, de a történtek után a fiatallal szimpatizáló helyiek rátámadtak a rendőrökre és tűzijátékkal lőtték őket, akik válaszul könnygázzal vertek vissza.
Reims városa sem úszta meg, ott szintén a rendőrökre támadt egy fiatalokból álló banda néhány nappal ezelőtt. A no-go zónákban már megszokott forgatókönyv szerint a fiatalok felgyújtottak több autót, majd bekerítették a kiérkező tűzoltókat és rendőröket, és tűzijátékkal kezdték lőni őket. A jelenet pár órával később megismétlődött a város egy másik kerületében.
Az utóbbi idők legérthetetlenebb, szintén tinédzserek által elkövetett bűncselekményét azonban egy olyan banális dolog váltotta ki Franciaországban, mint a maszkviselés. Ez a téma egyébként mostanában egyre gyakrabban vezet konfliktushoz, illetve tettlegességhez.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!