– Közel húsz minisztériumunk van, azt szeretnénk, ha ebből tizennégy maradna, ezért a tárcák csökkentése biztosan előttünk áll. Túl sok a miniszterhelyettes és az államtitkár is. A cél, hogy a kormány munkája hatékonyabbá váljék, és kicsit lendületet és lelkesedést adjunk a miniszterek munkájához, akik ezentúl nagyobb gazdasági és társadalmi egységeket összekapcsoló tárcákat irányítanak majd – mondta a Magyar Nemzetnek még a múlt héten kirobbant kormányválság előtt Ryszard Terlecki, a PiS alsóházi elnöke. A politikus már akkor előrevetítette, hogy viták várhatók a tárcák elosztásáról, ám hangsúlyozta: a Szolidáris Lengyelország és az Egyetértés képviselői a PiS listájáról indultak, önállóan nem mérettették meg magukat.
Napokon belül eldőlhet a varsói kormánykoalíció sorsa
A hétfői egyeztetések nem jártak sikerrel, de a kormány tagjai készek a kompromisszumra.

Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!