Azok a szülők, akik nem tudják megoldani a gyerekeik elhelyezését, és ezért otthon kell maradniuk, illetve nem tudnak otthonról dolgozni, munkanélküli segélyt kapnak. Minden más, fizetésből élőnek és vállalkozónak az eddigi bérkiegészítő támogatásokat továbbra is szavatolja a kormány.
Az elnök azt is elmondta, hogy május közepétől szigorú szabályok betartása mellett megkezdődhet a kulturális intézmények, illetve a kávéházi és éttermi teraszok újranyitása.
– Május közepe és a nyár kezdete előtt közzétesszük a fokozatos nyitás menetrendjét a kultúra, a sport, a szabadidős helyek, a rendezvények, a kávéházak és az éttermek számára – fogalmazott az államfő.
Az elmúlt napokban a járványügyi szakemberek egy jelentős része szigorú lakhelyelhagyási tilalom kihirdetését sürgette, miután a súlyos betegek száma már átlépte az őszi tetőzés szintjét, amely pedig novemberben a lezárást követő második héten következett be. Emmanuel Macron ennek ellenére kevésbé szigorú lezárást rendelt el, de kiemelte, hogy az intenzív ágyak száma a tavalyi tavaszi védekezéshez hasonlóan tízezerre bővül. Elsősorban a párizsi kórházakban nyílnak új ágyak azért, hogy ne kelljen túl sok műtéti beavatkozást elhalasztani.
– Itt szeretném megköszönni az orvostanhallgatóknak, a nyugdíjasoknak, a hadsereg egészségügyi szolgálatának és minden önkéntes egészségügyi tartalékosnak. Mind részt fognak venni a következő napokban a kapacitásbővítésben – mondta az elnök.
A jelenleg hétezer-hatszáz, rendelkezésre álló intenzív ágyon több mint ötezer koronavírusos fertőzöttet ápolnak a más súlyos betegségben szenvedők mellett. Országosan az intenzív ágyak kilencven százaléka foglalt, s azoknak a hatvan százalékán fekszenek fertőzöttek.
Az elmúlt héten a napi esetszám átlaga 36 ezer volt, százezer lakosra 377 fertőzött jut, a kórházakban 28 ezer fertőzöttet ápolnak, a pozitív tesztek aránya nyolc százalék, a reprodukciós ráta 1,2. A járvány kezdete óta az elhunytak száma meghaladta a 95 ezret.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!