Gheorghe Funar volt román államfőjelölt megúszta, hogy a „lovak nyelvének” nevezte a magyart

A nyolc évvel ezelőtt kezdődött ügy a román legfelsőbb bíróságig jutott.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 10. 24. 16:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A CNCD úgy értékelte: kijelentése „etnikai és nyelvi alapon teremt ellenséges, megfélemlítő légkört” teremtett, ezért diszkriminációért megbírságolta Funart. A kihágási határozat szerint Funarnak a Kolozs megyei adóhivatalnál kellett volna befizetnie a 2000 lejes bírságot, az őt elmarasztaló CNCD-határozatot pedig egy országos napilapban kellett volna közzétennie. Ehelyett a táblabíróság immár jogerőre emelt döntése a CNCD-t kötelezte arra, hogy megtérítse Funar 300 lejes perköltségét.

 

Borítókép: 2013. március 22-én készült kép Gheorghe Funarról, Kolozsvár egykori polgármesteréről a kolozsvári Fő téren. Funart 2013. július 27-én a Nagy Románia Párt (PRM) elnökévé választották a párt rendkívüli kongresszusán Gyulafehérváron. A háttérben Mátyás király lovas szobra a Szent Mihály-templommal (Fotó: MTI/Mediafax/Raul Stef) 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.