Kivizsgálják a japán kormány és a szektának minősített egyház kapcsolatát

Az Egyesülés Egyházával kapcsolatos botrányok azt követően robbantak ki, hogy merénylet áldozata lett Abe Sindzó.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 10. 17. 9:31
KISIDA, Fumio
New York, 2022. szeptember 22. Kisida Fumio japán miniszterelnök beszédet mond az AIDS, a tuberkulózis és a malária ellen küzdõ Globális Alap 7. adománygyûjtõ konferenciáján New Yorkban 2022. szeptember 21-én. MTI/AP/Evan Vucci Fotó: Evan Vucci
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vizsgálatot rendelt el hétfőn Kisida Fumio japán miniszterelnök a vitatott adománygyűjtési módszereiről ismertté vált, belpolitikai botrányt okozó Egyesülés Egyházával kapcsolatban, továbbá elnézést kért a kormánypárti képviselők és az egyház közötti szoros kapcsolat miatt.

A parlamentben tartott beszédében Kisida elismerte, hogy egyes kormánypárti képviselők és az egyház között fenntartott kapcsolatok megtépázták a kormányzó Liberális Demokrata Párt (LDP) népszerűségét.

 

Hangsúlyozta: komolyan veszi azon állításokat, amelyek szerint az egyház sok hívét kifosztotta, és családokat szakított szét, egyúttal aláhúzta, hogy neki magának semmilyen személyes kapcsolata nem volt az egyházzal.

 

A kormány több mint 1700, az egyházzal kapcsolatos anyagi és mentális károkozással kapcsolatos beadványt kapott – közölte Kisida.

Az Aszahi Sinbun című japán napilap által idézett Nagaoka Keiko oktatásügyi miniszter megerősítette, hogy Kisida megbízta a tárcát a vizsgálattal, amelyet azonnal megkezdenek.

 

A dél-koreai székhelyű, 1954-ben alapított Egyesülés Egyházával kapcsolatos botrányok azt követően robbantak ki, hogy júliusban merénylet áldozata lett Abe Sindzó korábbi japán miniszterelnök.

 

A merénylő azt vallotta, a miniszterelnökkel Abe és az egyház közötti kapcsolatok miatt végzett, s azt vetette az egyház szemére, hogy tönkretette a családját.

A japán kormánypárt belső felmérése alapján parlamenti képviselőinek csaknem fele kapcsolatokat tart fenn a dél-koreai székhelyű felekezettel. Szakértők szerint japán követői azért küldenek jelentős adományokat az egyháznak, hogy vezekeljenek Japánnak a Korea ellen elkövetett múltbeli bűneiért, köztük a félsziget gyarmatosításáért.

 

Kisida Fumio miniszterelnök ezután megígérte, szakítanak a bírálók által szektának minősített egyházzal.

 

A vizsgálat akár a szervezet egyházi státusának – így adómentességének – elveszítésével is zárulhat.

 

Borítókép: Kisida Fumio japán miniszterelnök beszédet mond a Globális Alap 7. adománygyűjtő konferenciáján New Yorkban 2022. szeptember 21-én (Fotó: MTI/AP/Evan Vucci)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.