A katolikus egészségügyi intézmények orvosai nem végezhetnek el nemváltó műtéteket, s nem alkalmazhatnak hormonkezeléseket pácienseiken, mert ezek nem járulnak hozzá az emberek jólétéhez, sőt, kártékony beavatkozások – tudatta az amerikai katolikus püspöki konferencia, amely a nemváltás minden formáját elutasítja. A Breitbart amerikai hírportál beszámolója szerint iránymutatásukban a püspökök azt írják: a „nemi identitászavarra” felajánlott beavatkozások nem tartják tiszteletben az emberi lénynek az alapvető felépítését, a test és a lélek belső egységét, amelyben a test nemileg megkülönböztethető.
Ellenállnak a Biden-kormányzatnak az amerikai katolikus püspökök
A püspöki konferencia elutasítja a kártékony nemváltó műtéteket és hormonkezeléseket.

A püspökök arra is felhívják a figyelmet, hogy isten a maga képére teremtette az embert, de az emberek maguk nem teremthetik meg és nem sajátíthatják el az emberi természetet. Senki sem a rossz testben születik meg, az emberi lélek sosem kerülhet más testbe vagy a rossz testbe – hangsúlyozzák. Végezetül arra ösztönzik a katolikus egészségügyi intézményeket, hogy a nemi indentitászavarban szenvedők szenvedését igyekezzenek csillapítani, de tartsák tiszteletben az emberi test alapvető rendjét.
A püspöki konferencia közleménye annak fényében érdekes, hogy az amerikai kormányzat egészségügyi államtitkára, a transzneműségét nyíltan vállaló Rachel Levine a napokban arról beszélt: a kiskorúak nemének orvosi megváltoztatása hamarosan egy normális és bevett eljárás lesz. Egy egészségügyi szakembereket összefogó országos szervezet, a Do No Harm elnöke, Stanley Goldfarb erre reagálva azt mondta: nincsen bizonyítékunk arra, hogy a nemet módosító hormonokkal és pubertásgátlókkal kezelt gyerekek mentális egészsége javult volna, sőt a Washingtoni Egyetem kutatása éppen az ellenkezőjét állapította meg.
További Külföld híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Menczer Tamás: Trumppal meg kell állapodni, Zelenszkijnek nemet kell mondani!
A vámháború is Ukrajna uniós tagsága ellen szól – közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója.

Az EU vezetése nem bírja, ha Magyarországot védik, botrányba fulladt a parlamenti ülés
A szlovák európai parlamenti képviselő őszinte beszédet mondott az EP plenáris ülésén, amelyben Magyarország hagyományos értékek melletti kiállását dicsérte.

Lavrov szerint így kezdődtek a világháborúk is
Európa nem tanul.

Irán állhatott az izraeli nagykövetség elleni merénylet mögött
Az iszlám köztársaság hevesen tagadja a vádat.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Hajnali 4 órakor ért véget Hadházy Ákosék Pride-párti tüntetése

Borzalmas tragédiára ébredt a főváros

Letaglózó hírre ébredt az ország: meghalt a zenészlegenda

A brit hírszerzés volt vezetője szerint Nagy-Britannia jobban tenné, ha háborúra kezdene el készülni

A Nagy Duett: Tilla kifakadt, amiért senki nem beszél a kedvenc párosáról

Neokohn.hu: Irán Izrael megtámadására készül

Révész Bulcsú vb-meccse után ezt mondta róla az ellenfele, aki Ronnie O’Sullivan útján jár

Óriási csapás érte a Dortmundot a Barcelona elleni BL-meccs előtt

Titanic: ismeretlen részleteket tártak fel a hajó utolsó óráiról

Pottyondy Edina megbukott, az erdélyi magyarok nem vevők a vérlázító poénjaira

Óriási pofont kapott a Real Madrid a BL-ben

Gulyás Márton megadta a kegyelemdöfést a kifulladt pride-párti tüntetésnek
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Menczer Tamás: Trumppal meg kell állapodni, Zelenszkijnek nemet kell mondani!
A vámháború is Ukrajna uniós tagsága ellen szól – közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója.

Az EU vezetése nem bírja, ha Magyarországot védik, botrányba fulladt a parlamenti ülés
A szlovák európai parlamenti képviselő őszinte beszédet mondott az EP plenáris ülésén, amelyben Magyarország hagyományos értékek melletti kiállását dicsérte.

Lavrov szerint így kezdődtek a világháborúk is
Európa nem tanul.

Irán állhatott az izraeli nagykövetség elleni merénylet mögött
Az iszlám köztársaság hevesen tagadja a vádat.