A SHOT Telegram-csatorna összefoglalta, amit eddig tudni lehet a szentpétervári dróntámadásról: -
- 7 óra körül a drón a egy ötemeletes épületbe csapódott. Előtte jellegzetes motorhang hallatszott az égen.
- Több mint 15 lakásban erkélyek és ablakkeretek sérültek meg. Legalább két erkély kigyulladt.
- Halálos áldozatok nincsenek, a robbanás nem okozott közvetlen sérüléseket. Hat ember kért orvosi segítséget: előzetes vizsgálatok szerint mindannyian magas vérnyomással és szívproblémákkal küzdenek a stressz miatt.
- Több mint száz embert evakuáltak. Őket a legközelebbi óvodába küldték.
- A szemközti ház ablakkeretei és üvegei is megsérültek. Számos parkoló autó is megsérült.
- A drón előzetes célpontja egy olajraktár volt, amely kevesebb mint egy kilométerre található a robbanás helyszínétől.
- A robbanás utáni első percekben a mentőszolgálat munkatársai a kimenekített embereket a második támadás lehetőségéről tájékoztatták.
- A helyszínen megtalálták az ellenséges drón hajtóművének egy részét: egy hengerburkolatot hűtőbordákkal.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!