John O’Sullivan, a Danube Institute elnöke és igazgatója, a Reagan, Thatcher és II. János Pál pápa egyidejű jelenléte a legmagasabb hivatalokban mint a szovjet rendszer összeomlásának oka című könyv szerzője részletesen beszélt Ronald Reagan két ciklust felölelő munkájáról. Kiemelte,
Reagan rendkívül fontos szerepet játszott a Szovjetunió összeomlásában, a fegyverkezési versenyben és így az európai helyzet átalakulásában.
Horváth Attila egyetemi tanár és alkotmánybíró elmondása szerint a volt amerikai elnök kétségtelenül új szintet hozott a nemzetközi és amerikai politikában is. Szemerkényi Réka, Magyarország korábbi washingtoni magyar nagykövete és az International Republican Institute igazgatója pedig kiemelte, hogy sok párhuzam fedezhető fel a volt elnök idejében és a napjainkban tapasztalt dilemmák és kihívások között, biztonsági, gazdasági és erkölcsi szempontból. Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője a béke fontosságát hangsúlyozta a konferencián, és kifejezte azon reményét, hogy a választások elhozzák a szükséges változást.
Borítókép: Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes beszédet mond a Ronald Reagan emlékkonferencián a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 2024. június 5-én. MTI/Máthé Zoltán




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!