Múlt héten pénteken Solingenben feltételezhetően iszlamista indíttatású támadást követtek el, mely politikai viták sorát váltotta ki. Az üggyel kapcsolatban egy 26 éves férfit vettek őrizetbe, aki három embert ölt meg késsel, illetve nyolc másikat megsebesített.
A solingeni támadás következményeként a német kormány a fegyvertartási szabályok további szigorítását helyezte kilátásba. Nancy Faeser belügyminiszter tervei szerint a jelenlegi tizenkét centiméteres pengehossz helyett hamarosan legfeljebb hat centiméteres pengehosszúságú késeket tarthatnak maguknál az emberek nyilvános helyeken. A veszélyes rugós kések használata pedig általános tilalom alá esne.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!