Az Európai Parlament Ipar-, kutatás- és energiaügyi (ITRE) szakbizottsága szerdai ülésén megvitatta az európai energiapolitika jelenlegi helyzetét. A vita során az Európai Bizottság méltatta a zöldideológiát és az energiaválság kezelését. Gyürk András, a Fidesz EP-képviselője a Patrióták Európáért (PfE) frakció nevében kijelentette: „az energiapolitika brüsszeli kezelése aláásta az európai gazdaság versenyképességét és jelentősen csökkentette a polgárok jólétét. Ezért mérsékelni kell az energiaárakat.”
Gyürk András: Zöldideológia helyett patrióta energiapolitikára van szükség Brüsszelben
Tegnap vitatta meg az Európai Parlament Ipar-, kutatás- és energiaügyi (ITRE) szakbizottsága az európai energiapolitika jelenlegi helyzetét, az ülésen Gyürk András EP-képviselő is jelen volt.

Egy új ciklus kezdetén időszerű levonni az előző időszak tanulságait, és ahol szükséges, változtatni. Ez különösen igaz az energiapolitikára is, amelynél Brüsszel lépései rontottak a polgárok és vállalkozások helyzetén. Elég csak megnézni az energiaárakat – vállalataink most ötször többet fizetnek a földgázért és 2,5-szer többet az áramért amerikai versenytársaikhoz képest. Ez tarthatatlan – mindannyiunk közös felelőssége az európai energiaárak mérséklése
– hangsúlyozta a fideszes politikus.
Ehhez minél több helyben és olcsón rendelkezésre álló, megújuló energiaforrásra és atomenergiára van szükség.
Előbbire jó példa a geotermikus energia, amely kiszámítható, megfizethető és független az energiapiac ármozgásaitól. A magyar elnökség kezdeményezésére ősszel várhatóan az európai országok fel fogják szólítani Brüsszelt, hogy alakítsa ki a geotermikus energia európai szintű keretrendszerét. A napenergia területén Magyarország szintén követendő példa lehet az unió egésze számára
– mutatott rá a PfE képviselője, majd hozzátette: „Itt az idő, hogy kimondjuk, és talán a bizottság is beismerje – több zöldideológia helyett több zöldenergiára van szükség. A cél eléréséhez pedig érdemes lehet a közép-európai, patrióta jó gyakorlatokra is támaszkodni.”
További Külföld híreink
Borítókép: Gyürk András (Fotó: MTI/Purger Tamás)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Újabb csúcstalálkozóról érkeztek hírek
Reméljük, hogy Kína is ugyanolyan tiszteletet fog mutatni, mint mi – mondta Bessent.

Orbán Viktor fontos részleteket árult el a budapesti békecsúcsról
A mindenkit érdeklő kérdést válaszolta meg a miniszterelnök.

Ukrán drónok rombolják az orosz energiaellátást + videó
Főhet Volodimir Zelenszkij ukrán elnök feje.

Brüsszel újra leleplezte önmagát
Ursula von der Leyen továbbra is mindenek elé helyezi Ukrajnát.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Újabb csúcstalálkozóról érkeztek hírek
Reméljük, hogy Kína is ugyanolyan tiszteletet fog mutatni, mint mi – mondta Bessent.

Orbán Viktor fontos részleteket árult el a budapesti békecsúcsról
A mindenkit érdeklő kérdést válaszolta meg a miniszterelnök.

Ukrán drónok rombolják az orosz energiaellátást + videó
Főhet Volodimir Zelenszkij ukrán elnök feje.

Brüsszel újra leleplezte önmagát
Ursula von der Leyen továbbra is mindenek elé helyezi Ukrajnát.