A szlovák rendőrség bejelentette, hogy terrorizmus vádjával kívánja bíróság elé állítani azt a férfit, aki rálőtt Robert Fico miniszterelnökre, közölte a Breitbart. A támadás 2024 májusában történt, amikor Fico egy nyilvános rendezvényen vett részt. Kezdetben előre megfontolt emberölési kísérlettel vádolták az elkövetőt.
A rendőrség szóvivője elmondta, hogy a nyomozás során elegendő bizonyítékot gyűjtöttek össze ahhoz, hogy terrorizmus vádjával állítsák bíróság elé a gyanúsítottat. A vádemelés pontos időpontját még nem hozták nyilvánosságra.
A gyanúsított 2024. május 15-én, a kormány kihelyezett ülése után Handlován (Nyitrabányán) támadta meg Robert Fico miniszterelnököt. Robert Fico komoly sérüléseket szenvedett, és az eset után kijelentette, hogy nem hagyja magát megfélemlíteni.
A gyanúsított indítékairól és személyazonosságáról eddig kevés információ látott napvilágot. A szlovák kormány elítélte a támadást, és hangsúlyozta, hogy minden szükséges intézkedést megtesznek a politikai vezetők védelme érdekében.
Borítókép: Robert Fico (Fotó: AFP)