Növekvő erőszakot hozott a migráció Németországba

A legújabb bűnügyi statisztikák hatalmas politikai vihart kavartak Németországban. A 2024-es rendőrségi bűnügyi statisztika szerint az erőszakos bűncselekmények száma rekordmagasságra emelkedett, és a gyanúsítottak közel fele nem rendelkezik német állampolgársággal. Az Alternatíva Németországért (AfD) és a Sahra Wagenknecht Szövetség (BSW) a számok hallatán heves kritikát fogalmazott meg Nancy Faeser belügyminiszterrel szemben.

Forrás: Junge Freiheit2025. 04. 04. 10:03
Nancy Faeser (M, SPD), megbízott szövetségi belügyminiszter, Holger Münch (r), a Szövetségi Bűnügyi Rendőrségi Hivatal (BKA) elnöke és Ulrich Mäurer (l), a Belügyminiszterek Konferenciájának elnöke a sajtótájékoztató után Fotó: Soeren Stache Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A statisztikák szerint 2024-ben 217 277 erőszakos bűncselekmény történt, ami 1,5 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyszerű testi sértések nélküli adatok szerint a gyanúsítottak 35,4 százaléka nem rendelkezik német állampolgársággal, az erőszakos bűncselekmények esetében pedig ez az arány már 43,1 százalékos, írta meg a Junge Freiheit.

13 June 2024, Berlin: Martin Hess (AfD), Member of the German Bundestag, speaks in the Bundestag. The main topics of the 175th session of the 20th legislative period are, in addition to amendments to the Federal Training Assistance Act (Bafög), a reform of the Postal Act and the consequences of the knife attack in Mannheim. Other topics include the reform of model proceedings for investors, the agreement with France on cross-border training and the current hour on the citizen's allowance. Photo: Hannes P. Albert/dpa (Photo by Hannes P Albert / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Martin Hess, az AfD képviselője felszólal a Bundestagban (Fotó: dpa Picture-Alliance/AFP/Hannes P Albert)

Az AfD parlamenti képviselője, Martin Hess „az állam folyamatos kapitulációjának” nevezte a helyzetet, amelynek szerinte főként „az illegális tömeges migráció” az oka. Hess szerint a kormányzat veszélyes módon tagadja a valóságot, ami „folyamatosan újabb áldozatokat követel”.

Külön kiemelte az egyenruhások elleni erőszakos tettek növekedését, amelyek 2023-hoz képest 5,1 százalékkal emelkedtek. Hess szerint Nancy Faeser támogatása a rendőrség irányába viccesnek mondható, tekintettel arra, hogy a rendőrök ellen naponta 300 bűncselekményt követnek el, miközben szerinte a belügyminiszter „ideológiailag elfogult és folyamatosan lejáratja a rendőri erőket”.

Wagenknecht is Faeser távozását követeli

Sahra Wagenknecht, a baloldali BSW vezetője is bírálta a belügyminisztert, mondván, hogy „a bűnügyi statisztika egy gyenge munka bizonyítéka”. Szerinte az erőszakos bűncselekmények rekordmagassága elfogadhatatlan, és azt mutatja, hogy Németország egyre bizonytalanabb hellyé válik.

Leader of left-wing populist Sahra Wagenknecht Alliance (BSW) Sahra Wagenknecht addresses members of parliament during a session of the Bundestag (lower house of parliament) on March 18, 2025 in Berlin, Germany. German lawmakers will vote on a massive spending boost for defence and infrastructure proposed by chancellor-in-waiting Merz amid concern over the United States' commitment to Europe's security. The hastily drawn plans represent a radical departure for a country traditionally reluctant to take on large amounts of debt or to spend heavily on the military, given the horrors of its Nazi past. (Photo by Lilith von Borstel / AFP)
A baloldali Sahra Wagenknecht Szövetség (BSW) vezetője, Sahra Wagenknecht (Fotó: AFP/Lilith von Borstel)

Wagenknecht külön hangsúlyozta, hogy Faeser nem tett eleget a nők védelmében, a szexuális bűncselekmények 9,3 százalékkal nőttek. A statisztikák szerint a szexuális bűncselekmények áldozatainak 91 százaléka nő, és az elkövetők 39 százaléka nem német állampolgár.

Wagenknecht szerint az új kormánynak prioritásként kell kezelnie az ország belső biztonságát, amihez Faeser távozása elengedhetetlen. Az AfD politikusa, Martin Hess viszont kevésbé bízik egy olyan leendő kabinetben, amelyet Friedrich Merz vezetne.

Merz hajlandó a migrációbarát SPD segédjeként fellépni

– jelentette ki Hess, aki szerint a biztonság csak a határok biztosításával, következetes kitoloncolásokkal és a bűnözéssel szembeni zéró toleranciával érhető el.

Borítókép: Nancy Faeser (M, SPD), megbízott szövetségi  belügyminiszter, Holger Münch (j), a Szövetségi Bűnügyi Rendőrségi Hivatal (BKA) elnöke és Ulrich Mäurer (b), a Belügyminiszterek Konferenciájának elnöke a sajtótájékoztató után (Fotó: dpa Picture-Alliance/AFP(Soeren Stache)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.