Magyarország az európai uniós országok többségétől eltérően nem az ukrajnai háborúval kapcsolatos brüsszeli narratíva terjesztésére kívánja felhasználni az e heti ENSZ-közgyűlést, hanem a béke ügyének előmozdítására – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter helyi idő szerint hétfő este New Yorkban.
Szijjártó Péter bejelentette, történelmi diplomáciai látogatásra készül Magyarország
Történelmi jelentőségű diplomáciai eseményt jelentett be Szijjártó Péter: először érkezik Magyarországra Hassanal Bolkiah, Brunei szultánja. A külgazdasági és külügyminiszter elmondta, hogy legutóbb Dunakeszin tárgyaltak Dato Erywan Pehin Yusof külügyminiszterrel munkavacsora keretében, majd New Yorkban véglegesítették a látogatás részleteit.

További Külföld híreink
Borítókép: Szijjártó Péter (Fotó: MTI)
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!