A járvány legsúlyosabban Dél-Amerika legnépesebb országát, a több mint 212 milliós lélekszámú Brazíliát érinti. Már ötmillió fertőzöttet regisztráltak, és 143 ezer ember vesztette életét. – Nehéz úgy védekezni a vírus ellen, hogy ha kezet mosni sincs lehetőséged, mert nincs se szappan, se tiszta víz – magyarázza a súlyos szegénységben élő régiók helyzetét a Magyarországon élő brazil nő, Jessica Ramírez. – Sokaknak nincs pénzük maszkra, ezért a boltok bejáratánál egymásnak adják kölcsön, hogy be tudjanak menni. Így hogyan előzöd meg a vírus terjedését? – teszi fel a kérdést.
Elmenekültek, de visszatérnek
A pandémia furcsa módon nemcsak bezártságot hozott el a kontinensen, hanem egy kisebbfajta népvándorlást is útjára indított. A venezuelai menekültek a kétségbeejtő helyzetben tömegesen indultak el hazafelé. Venezuelából legalább ötmillióan menekültek el az utóbbi években. A legtöbben nem rendelkeznek legális dokumentumokkal – útlevelet igényelni Venezuelában ma szinte lehetetlen –, ezért a befogadó országban nem is vállalhattak munkát, továbbá az egészségügyi rendszerhez és az állami segélyekhez sem biztosított számukra a hozzáférés. Egyedül a jótékonysági szervezetek és alapítványok támogatására számíthatnak a járvány során, ezek lehetőségei viszont erősen limitáltak. A pandémia idején ezért tömegesen indultak vissza Venezuelába, ami hozzájárulhatott a vírus további terjedéséhez a kontinensen.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!