Az épület előcsarnokában már áll a Kívánságfa a békéért elnevezésű installáció, amelyre az ukrajnai béke eléréséhez szükséges kívánságokat, üzeneteket helyezhetik el a látogatók. A fára felakasztott üzenetek a kiállítás után Izlandra kerülnek, a Képzeld el a békét! torony tövébe, a Kollafjördur-öbölben lévő Videy-szigetre.
A kiállítás terébe lépve Yoko Ono Béke című műve fogadja a látogatókat. Majd egy hatalmas falfelületet látunk, ahol Az én anyukám gyönyörű című interaktív falon üzeneteket írhatnak a belépők édesanyjuknak. Egy menekülthajó áll az egyik kiállítótérben, amelyre a békével, a reménnyel kapcsolatos érzéseiket, gondolataikat is ráfesthetik a látogatók.
Különleges darab az a fehér sakk-készlet, amelyből 21 darabot készített a művész. Ebből a budapesti tárlaton két sakk-készlet látható Játssz bizalommal! címmel, az egyik a Ludwig Múzeum gyűjteményéből. A készlet sajátossága, hogy egységesen fehér színű, így amint elkezdik a játékot, nem tudják, ki az ellenfél. A háború szimbólumaként értelmezhető.
Különleges performanszt is láthatnak a látogatók a kiállításon. A Levágott darab című előadás a művészettörténetben az egyik legelső, közismertté vált művészeti akció volt. Yoko Ono először 1964-ben a tokiói Sogetsu Art Centerben mutatta be, később New Yorkban és nyugati nagyvárosokban is. Az eredeti performanszban Yoko Ono ruhájából vághatott le egy darabot a közönség, az elmúlt két évtizedben már több olyan előadása volt, amelyben nem a japán művész szerepelt.
A fővárosi tárlaton tizenkilenc alkalommal lesz látható az előadás, első alkalommal Trill Zsolt színész részvételével.
A kiállított tárgyak között van a Nyisd ki az elmédet 90 című installáció, amely a nyitottságra inspirál. Egy kulcs szerepel benne, amely fontos motívum a japán és keleti kultúrákban.
Gulyás Gábor négy képet mutatott meg az egyik falon, amelyeket nem Yoko Ono festett, de ellátta kézjegyével. Mint mondta, úgy keletkeztek, hogy kiállításain kitett egy-egy üres vásznat, és megkérte a látogatókat, hogy fessék meg. Mindenki belefestett valamit, a végén megnézte, és ha tetszett neki, akkor aláírta. Négy olyan kép van itt, ami így készült New Yorkban.
Yoko Ono, a konceptuális művészet iskolateremtő mestere 1933. február 18-án született Tokióban, híres szamurájok leszármazottjaként. Arisztokrata származásának köszönhetően a középiskolában egy osztályba járhatott Akihitóval, a későbbi japán császárral. Yoko Ono a második világháború után elkezdődő modernizmus legnagyobb hatású japán művésze, aki Magyarországon a popkultúrának köszönhetően vált ismertté, miután 1969-ben feleségül ment John Lennonhoz, a The Beatles vezéregyéniségéhez. Házaséveik alatt és azóta összesen harminchárom zenei nagylemezt adott ki, több mint hatvan filmet készített, számos könyvet írt, életművének legjelentősebb része azonban a képzőművészethez kapcsolódik.
Borítókép: Újra aktuálissá váltak az ötven évvel ezelőtti szimbólumok (Fotó: Teknős Miklós)