Becsületes búcsú a BL-től

Róth Ferenc
2001. 08. 03. 15:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Labdarúgás -
Négy kiírás után először fordul elő, hogy a magyar résztvevő nem jutott el a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik köréig. A Ferencváros ugyanis a hazai 0-0 után Splitben sem ért el, de nem is kapott találatot, majd a szintén gól nélküli hosszabbítást követő tizenegyesrúgásokban alulmaradt a horvát Hajduk Splittel szemben, amely a spanyol Real Mallorcával játszhat a 32-es „főtáblára” kerülésért.

Tapsot ugyan nem kapott a horvát újságíróktól Csank János, a Ferencváros vezetőedzője Splitben, a Hajduk elleni Bajnokok Ligája-selejtező után, együttérző pillantást és baráti kézfogást azonban annál többet. Meg is érdemelte a mimikáját általában „otthon felejtő”, pókerarcú szakember, hiszen olyan fegyelmezetten válaszolt a szakavatott és nem mindig szakavatott kérdésekre, mintha csak egy edzőmeccs után beszélgetett volna egy hideg sör mellett a sajtó képviselőivel.

Pedig aki látta, hogy mi történt a Poljud stadion poklában a 32 ezer fanatikus hazai néző előtt, láthatta, érzékelhette azt is, hogy mi játszódhatott le Csank fejében és lelkében a majd’ három órán át tartó focikrimi során.

– Újra bebizonyosodott, hogy a futball néha nagyon igazságtalan játék – mondta az egyik kérdésre válaszolva az edző. Érthető, hogy csalódottan érezte magát. A 90 perc, majd a 30 perces ráadás során nem egyszer gondolhatta, hogy „megvan, sikerült, a miénk a meccs”. Például Lipcsei és Pinte hatalmas helyzeténél, Gyepes kapufájánál, amely lövés, ha néhány centivel beljebb száll a labda, pályázhatott volna akár az év gólja címére is....

De nem ment be, így aztán csak a megcsalatást kapta a mester ezen a forró tengerparti éjszakán attól a játéktól, amelyről az élete szól.

Aki látta, s némi empátiával szemlélte a BL-selejtező visszavágóját, az átérezhette azt is, hogy mit és miként érezhettek a füvön fekvő Fradi-játékosok, amikor Dragóner gyengén ellőtt és roszszul helyezett labdáját hárította – nem is öklözte, hanem magabiztosan magához ölelte – a horvát kapus, Pletikosa. Az Üllői úti első mérkőzést is beleszámítva, 210 perc munkája veszett kárba egyetlen pillanat alatt. Félreértés ne essék, nem Dragóner a bűnbak, nem is húzta rá senki sem a vizes lepedőt a meccs után, hiszen oly sok esélye volt a Ferencvárosnak. Ha ezekből akár egy is valóra váltotta volna a szurkolóik álmát, akkor nem kellett volna kaput választani a tizenegyesrúgásokhoz, de még térfelet sem a hosszabbításhoz.

Akkor, az Üllői úton ma azzal kellene foglalkozni, hogy milyen biztosítást kérjenek a keddi – ekkor lett volna az első mérkőzés a Real Mallorca ellen – mérkőzésre, s mikor utazzon el a csapat a spanyolok elleni visszavágóra. A tizenegyespárbajban elszenvedett 5-4-es vereség után – a teljesség kedvéért: Pinte, Szkukalek, Lipcsei és Vén a hálóba talált, Arruda és Dragóner hibázott – azonban kiderült, ismét kupamentes ősz vár a Fradira. Ebből fakadóan lesz idő, tán nyugalom, meg pénz is a csapat megerősítésére. (Ezek nélkül nincs is miről beszélni.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.