Kiesett a Cottbus és a Dortmund

2001. 08. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két nagy meglepetés történt a Német Kupa 2. fordulójában: búcsúra kényszerült az Energie Cottbus és a Borussia Dortmund. A Miriuta, Sebők, Mátyus és Vincze O. által „erősített” Cottbust a területi bajnokságban szereplő KFC Uerdingen búcsúztatta 1-0-lal. A Dortmund pedig a VfL Wolfsburg amatőrcsapatától kapott ki szintén 1-0-ra. A Hertha – Király és Dárdai csapata – az utolsó előtti percben szerzett góllal jutott tovább a második ligás Babelsberg otthonában (2-1).
*
A Real Madrid néven szereplő világválogatott vereséggel kezdte a 2001/2002-es spanyol bajnokságot, miután 1-0-ra kikapott Valenciában. A címvédő királyi gárda a Figo, Makelele, Flávio Conceicao, Zidane középpályássorral állt fel, amellyel szemben az Angulo, De Los Santos, Albelda, Vicente négyes vette fel a harcot – teljes sikerrel. A Bajnokok Ligája idei döntőjében a Bayernnel szemben vesztes Valencia védelme ezúttal is nagyot „alakított”, igazi gólhelyzetbe Figo, Zidane és Raul sem tudott kerülni. A találkozó egyetlen gólját Angulo szerezte a 8. percben. A végig idegesen játszó Figót második sárga lapja miatt a 90. percben kiállította Lopez Nieto játékvezető.
*
A Manchester United elengedte Jaap Stamot a Lazióhoz. Az olasz klub 58 millió márkát fizet az angol bajnoknak a holland védőért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.