A világbajnok Balogh már Athénra figyel

2002. 02. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövő héten Budapesten kezdődik az idei nemzetközi öttusaidény: február 21–24. között rendezik meg a Steffl-kupa fedett pályás versenyt, amely váltóban magyar bajnokság is. A pénteki sajtótájékoztatón Pécsi Gábor, a Magyar Öttusaszövetség technikai igazgatója elmondta, hogy szerencsére jelentős szabálymódosítások nem történtek, a kisebb változtatások próbája a budapesti viadal lesz.
Így például a lovaglásban a hibátlan teljesítményért nem 1100, hanem 1200 pont jár, és a jövőben kevesebb lovashibáért büntetnek kizárással. A hagyományos fedett pályás viadal korábban is a sportág „próbaüzeme” volt, mert magyar javaslatra itt vezették be a váltóversenyt, amely 1989 óta már világbajnoki versenyszám.
A fedett pályás idénynyitó iránt olyan nagy volt külföldön az érdeklődés, hogy a rendező magyar szövetség és a Honvéd vezetői válogathattak a jelentkezők közül, s így erős mezőny küzd majd a Steffl-kupáért. A férfiak versenyében rajtol a világbajnok litván Zadnieprovskis, a világbajnoki ezüstérmes cseh Capalini, akivel Balogh Gábor emlékezetes – győztes – csatát vívott 1999-ben, a budapesti vb-n. A visszavágó ezút-tal elmarad, mert a Honvéd kétszeres egyéni világbajnoka csak váltóban indul. Edzője és menedzsere, Pécsi Gábor elmondta, hogy a sydneyi olimpián ezüstérmes tanítványa ettől az évtől már a következő nyári játékokra figyel, ezért az idén csak a legfontosabb versenyekre, a világbajnokságra és a budapesti Világkupa-döntőre összpontosít.
Az olimpiai felkészülés érdekében az idén Balogh az edzéseken kiemelten foglalkozik a futással és a vívással. Ez utóbbiban új edző, Kulcsár Győző irányítja a világbajnok felkészülését, s a cél az, hogy öttusázónk stabilan 900 ponton felüli teljesítményt nyújtson a páston.
A női mezőnyben a teljes hazai élmezőny indul, így a szülés után visszatért Simóka Bea is. Érdekesség, hogy a magyar–görög állampolgárságú Partics Katalin a váltóban a Honvéd csapatát erősíti, egyéniben viszont görög színekben fog versenyezni.
A viadal csütörtökön a női és a férfi versennyel kezdődik, pénteken a férfiak egyéni selejtezőjét rendezik, szombaton a nők „tusakodnak”, vasárnap pedig a férfiak döntőjével fejeződnek be a kora tavaszi öttusanapok Budapesten.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.