A cseh Slovan Liberec és az izraeli Hapoel Tel-Aviv továbbjutása szolgáltatta az UEFA-kupa nyolcaddöntője visszavágóinak szenzációját. A cseh együttes a Mallorca és a Celta Vigo után a francia Lyont is elbúcsúztatta, ráadásul a visszavágón 4-1-re győzött. A Hapoel Tel-Aviv az első izraeli csapat, amely a nyolc közé jutott az UEFA-kupában, ezúttal az olasz Parmát, előtte pedig az orosz Lokomotív Moszkvát és az angol Chelsea-t búcsúztatta el. A csütörtöki mérkőzést végigjátszotta a csapat két magyar légiósa, Halmai Gábor és az 56. percben gólt szerző Pisont István is. „Pisont gólja után éreztem: továbbjutunk, sikerünk nem csak a szerencsén múlott” – mondta Halmai.
UEFA-KUPA, nyolcaddöntő, visszavágók (zárójelben az első mérkőzés eredménye): Slovan Liberec– Lyon 4-1 (1-1), Parma–Hapoel Tel-Aviv 1-2 (0-0), Feyenoord–Glasgow Rangers 3-2 (1-1), Servette–Valencia
2-2 (0-3), AEK Athén–Internazionale 2-2 (1-3), Dortmund–Lille 0-0 (1-1), Leeds–PSV Eindhoven 0-1 (0-0), AC Milan–Roda Kerkrade 0-1 – 11-esekkel 3-2 (1-0). A negyeddöntő párosítása (március 21. és 28.): Hapoel Tel-Aviv–AC Milan, Internazionale–Valencia, PSV Eindhoven–Feyenoord, S. Liberec–B. Dortmund.
Kiderült, miért omlottak össze az ausztrálok, a magyar kulcsember csalódott
