Matthäus győzelemben bízik

-LABDARÚGÁS- Szerdán este, mint kontinensünk szinte valamennyi nemzeti tizenegye, pályára lép a magyar labdarúgó-válogatott is. Az ellenfél Wales lesz, amely közel állt ahhoz, hogy eljusson a portugáliai Eb-re. Végül azonban nekik sem sikerült, így aztán a Puskás Ferenc stadionban két olyan együttes lép pályára, amelyik csak távolról szemlélheti a futballgálát. Ami a magyarokat illeti, „minden rendben”, a lecke adott, nyerni kell, legalábbis így véli a szövetségi kapitány, Lothar Matthäus. Tervének elérését megkönnyíti, hogy a ma érkező vendégek között nem lesz ott sem a MU-sztár, Giggs, sem a Newcastle játékosa, Bellamy, sőt rajtuk kívül újabb nyolc walesi mondta le a holnapi válogatottságot.

Róth Ferenc
2004. 03. 29. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Igaz, a két hiányzó sztár némileg szürkébbé teszi a várt futballünnepet (mindig erre várunk, s a végén szomorkodunk), de felcsillanhat a remény a magyar válogatott tagjai előtt, hogy megünnepeltessék a közönséggel a német szakembert, akinek a szerdai lesz a magyarországi bemutatkozása, most ül első alkalommal a Puskás-stadion kispadján.
Matthäus, akárcsak a ciprusi túra előtt, ezúttal is bizakodó: mint elmondta, a várt gólok végre győzelmet eredményezhetnek. Hozzátette azonban, hogy ezért rengeteget kell futni elöl is, hátul is, magyarán „harmonikáznia” kell az egész csapatnak.
Annak a válogatottnak, amelynek a tagjai közül Lisztes és Szabics, a vasárnapi Bréma– Stuttgart Bundesliga-rangadó két résztvevője csak tegnap délben érkezett meg a Margitszigetre. Nem is vettek részt a délelőtti edzésen, amelyet a Vízművek pályáján tartott meg az edző. Nagy dolgok nem történtek, valójában csupán annyi, hogy felpörgette őket a német mester, magyarán edzettek egy jót.
A vasárnapi sajtótájékoztatón még arról esett szó, hogy nem lesz könnyű megállítani a walesieket, különösen Giggs és Bellamy okozhat gondot. Nos, az élet megoldotta a kérdést, ugyanis a vendégek egyik kulcsembere sem jön el Pestre, sőt rajtuk kívül további nyolc játékos jelezte, kihagyja a magyarországi túrát. (Erre szokták mondani – elnézést –, ehhez már pofa kell.) Giggs, láthattuk a televíziós közvetítésből, vasárnap délután még száguldozott a pályán az Arsenal elleni rangadón, hétfőn azonban már térdsérülésre hivatkozva lemondta a barátságost. Biztosan nagyon fáj, az azonban tény, hogy nem először tesz ilyen udvariatlan lépést hazája tét nélküli találkozója előtt.
Lemondók persze vannak nálunk is – Debrecenből. Sándor Tamás és Dombi Tibor jelentette be, igaz, korábban, hogy nem akarja felvenni a címeres mezt. Matthäus neheztel ugyan rájuk, de nem kérlel: „Ha valaki nem érzi a válogatottság súlyát és fontosságát, annak nem szabad könyörögni. Így döntöttek, kénytelen vagyok elfogadni” – mondta.
A tegnapi edzés előtt, majd délután is különleges orvosi vizsgálaton vett részt a húsz kerettag. Komputeres ritmusvizsgálaton, amely akkor lenne igazán hasznos, ha mondjuk a játék és a gólszerzés ritmusát is a fejekbe, lábakba sulykolná.
Szomorú, ám felemelő pillanatok részesei lehetnek azok, akik kilátogatnak a találkozóra. Azt ugyanis a január 25-én elhunyt válogatott labdarúgó, Fehér Miklós emlékére rendezik meg. Aki ott akar lenni a mérkőzés előtti megemlékezésen és a találkozón, az ezer, kétezer és háromezer forintos áron még hozzájuthat belépőhöz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.