Mint mindig, most is bátor játékot kért futballistáitól László Csaba, a Fradi edzője, szándékait jól tükrözte, hogy három játékost (Penksa, Bajevszki, Huszti) jelölt csatárként a kezdőcsapatába (hogy aztán mindhármat lecserélje). Talán azért is, mert a Schalke mestere, Ralf Rangnick nyilatkozatai arra vallottak, elképzelni sem tudja, hogy ne védekezzen körömszakadtáig a Ferencváros.
Telt ház, 52 ezer néző ült az Arena Auf Schalke lelátóin, amikor a francia Colombo játékvezetése mellett nekiláttak a csapatok.
Schalke 04: Rost – Kläsener (Poulsen, 46.), Bordon (Waldoch, 40.), Krsztajics, Pander – Kobiasvili, Vermant, Lincoln – Asamoah, Sand (Altintop, 46.), Aílton.
Ferencváros: Szűcs – Vukmir, Lipcsei, Gyepes, Leandro – Zavadszky, Kapic, Rósa D. – Penksa (Vagner, 72.), Bajevszki (Sowunmi, 83.), Huszti (Tőzsér, 66.).
Az első percekben csak ismerkedtek egymással a felek, aztán kétszer is helyzetbe került Aílton: előbb Szűcs szedte föl előle a labdát, majd, 18 méterről fölé lőtt. A másik oldalon Bajevszki tette ugyanezt, szép csel után.
A 15. percben váratlanul szerzett vezetést a Schalke – öngóllal. Kläsener jobboldali partdobása után Gyepes fejelte a saját kapujába a labdát (1-0).
A gól után tíz percen át a Schalke diktálta a tempót, komótosan tette, bizonyság rá, hogy csupán Sand lövése jelezte a fölényét. A magyar futballisták többnyire ívelgetésekkel igyekeztek a másik kapu elé jutni, próbálkozásaik nem jártak, nem járhattak sikerrel. Amikor laposan, passzolgatva igyekeztek előrejutni (főként Rósa és Penksa kezdeményezésére), többre vitték, igaz, ekkor is magabiztosan romboltak a német védők. Kivéve a 36. percet, amikor Zavadszky közeli lövését csak nehezen hárította Rost kapus, aki Lipcsei szabadrúgása után is magabiztosan védett.
A 40. percben újabb gólt lőtt a Schalke. Aílton estében visszagurította a labdát a tizenhatosnál érkező Kobiasvilinek, aki a bal sarokba lőtte (2-0).
A szünet előtt egyet, a félidőben kettőt cserélt Rangnick, ami mindenképpen nagy-nagy magabiztosságra vallott. Lincoln szabadrúgása után tolta ki a labdát a léc alól Szűcs a folytatásban, amelyben nem lett bátrabb, határozottabb a Ferencváros. A Schalke nem erőltette meg magát, a játékosok kényelmesen passzolgattak, ám ha terük nyílt, azonnal ritmust váltottak, főként Aílton gyorsaságát, és Asamoah ritmusérzékét kihasználva. A Fradi támadásaiban kevés volt az erő, így aztán, ha el is jutottak a Schalke tizenhatosáig a játékosok, ott megállt a tudományuk.
A lefújásig hátra lévő időben Lipcsei remek szabadrúgása, Kapic lövése, Aílton, Asamoah és Vagner ziccere jelentett eseményt, de a lényeg nem változott: a mindvégig magabiztosan futballozó Schalke ellen (is) kevés volt az előzetes fogadkozás. A német csapat könnyedén őrizte meg az első félidőben szerzett előnyét.
A csoport másik mérkőzése (Basel–Hearts) lapzárta után ért véget, a Ferencváros legközelebb december elsején a Baselt fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.
Súlyos figyelmeztetést adtak ki: mérgező gáz terjedhet + videó
