A „titkos” ülésen a magyar sport jövője szempontjából több fontos döntés született, amelyről már pénteken szerettünk volna beszámolni. Mivel a korábbi ülésről a Nemzeti Sporthivatal adott ki közleményt, ezért a pénteki tanácskozást követően a hivatalban érdeklődtünk, ahol azt a felvilágosítást kaptuk, hogy Vitray Tamás fogja tájékoztatni a médiát – amely kétnapos késéssel meg is történt.
A Nemzeti Sporttanács megállapította: sajnálattal vette tudomásul, hogy a sport 2005. évi költségvetési támogatása az előző évekhez viszonyítva jelentősen csökkent. Javasolja a kormánynak, hogy a sporttörvény jövő évi módosítása során a szerencsejátékok adójának nagyobb részét kaphassa meg a sport, például a totó játékadójának a száz százalékát, a bukméker típusú játékok adójának pedig a hetvenöt százalékát. A Nemzeti Sporttanács nem ért egyet azzal, hogy a költségvetési tervezet szerint a sportesemények biztosítására az állam 445 millió forint támogatást biztosít, mert erre a feladatra az idén a sportminisztérium 100, a Belügyminisztérium pedig 50 millió forintot fordított. A határozat értelmében ezt a jelentős összeget a sportegyesületek támogatására, a Mező Ferenc Közalapítvány, a köztestületek működéseire kellene fordítani.
Az elméletileg egyik legfontosabb hazai sportszervezet a következő ülésén meg kívánja tárgyalni az állami sportingatlanokkal kapcsolatos kérdéseket is. A kormány ugyanis a sportingatlanok egy jelentős részét át akarja adni az önkormányzatoknak, egy részét pedig értékesíteni kívánja. Éppen ezért a Nemzeti Sporttanács meg akarja vizsgálni a létesítmények jelenlegi helyzetét, azok működését. Három éve ugyanis az állami sportvagyont a Sportfólió Kht. működteti, amely hárommilliárd forintos hiányt halmozott fel, s ennek egy jelentős részét az ingatlanok eladásából akarják kiegyenlíteni.
A sporttanács is elégedetlen a pénzzel
S p o r t p o l i t i k a A sporttörvény év eleji módosításakor többen vitatták a Nemzeti Sporttanács létrehozását, amely eddigi működésével nem bizonyította, hogy a magyar sport egyik vezető testülete lehet. Törvénysértő módon csak utólag tárgyalta a jövő évi állami támogatás elosztását. A Nemzeti Sporttanács elnöke, Vitray Tamás ugyan évtizedeket töltött a médiában, ennek ellenére a pénteki ülésre az újságírókat nem hívták meg, utána pedig csak késve kaptak tájékoztatót a tanács határozatairól.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!