Öt nappal a hazai rendezésű Európa-bajnokság előtt akár felhőtlenül boldog is lehetne Kiss Szilárd, lévén csapata a felkészülési mérkőzéseken veretlen maradt, csupán az ukránokkal vívott zárt kapus találkozónjátszott döntetlent, ám az olimpiai bronzérmessel szemben ezért nem kell szégyenkezni. Az ukránokat egyszer, a szlovéneket és a románokat kétszer-
kétszer legyőző válogatott – tegnap
35-25-re nyert – jó formában van. A mérkőzés után a kapitány bejelentette, hogy Szűcs Gabriella ugyan-csak szerepelhet az Eb-n.
– Nemcsak mi, de az ellenfelek sem voltak eddig csúcsformában, ami teljesen természetes, éppen ezért az eredményekből nem szabad messzemenő következtetést levonni – teszi hozzá óvatosan Kiss Szilárd. – Egyre jobban játszunk, bár a románok láthatóan fáradtan kézilabdáztak ellenünk csütörtökön, s ezért nem tudtunk elég nagy iramú mérkőzést vívni velük. Az agresszivitáson, a lerohanások pontosságán és a védekezésen még van mit javítani az Európa-bajnokságig.
Még jó, hogy a kapitány lát hiányosságokat, hiszen rég volt arra példa, hogy ilyen jó előjelekkel készüljön egy nagy tornára a válogatott, amely nem csupán sorozatban győz, de sérülés- és betegséghullám sem sújtja.
– Azért nem ilyen rózsás a kép, Farkas Ágnes kiválásával szerkezeti gondjaink vannak. Az ő rutinjára a védekezésben és a támadásban is számítottam, s fontos szerepe lett volna az Eb-n. Nagyon kevés időnk van arra, hogy megtaláljuk a megfelelő módját a pótlásának.
Hivatalos találkozót a csütörtökön kezdődő Eb előtt ugyan már nem játszik a csapat, ám a kapitány megfogalmazása szerint egy kemény csata még hátravan: hétfőn a győri férfi ifjúsági csapattal játszik az együttes, és ezek a találkozók felérnek egy tétmeccsel.
Nincs pihenő
Miközben már visszafelé számoljuk a napokat a női Európa-bajnokságig, nem lenne illő megfeledkezni a férfiakról sem, akik nemzetközi kupamérkőzéseket vívnak. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében két magyar csapat is érdekelt. Az utazásig úgy tűnt, hogy a Veszprém helyzete a kedvezőbb, hiszen az ukrán Zaporizzsja otthonába látogat, s az ellenfél ugyan a horvát RK Zagrebbel szemben jutott tovább a csoportból, ám meglepetésre idegenbeli sikerének köszönhette a bravúrt, de otthon kikapott a zágrábi együttestől. Tegnap kiderült, az első számú akadályt nem az ellenfél, hanem az időjárás jelenti, mert a köd miatt Bécsből nem tudott Ukrajnába repülni a magyar bajnok, így szombaton biztosan nem játssza le a nyolcaddöntő első mérkőzését. A találkozót leghamarabb vasárnap délelőtt vagy délután rendezhetik meg. A másik BL-s csapat, a Szeged balszerencsés volt a sorsolásnál, hiszen a címvédő, s egy hete a Klubcsapatok Európa-bajnokságán diadalmaskodó szlovén Celje vendége lesz. A szegediek hiába jutottak elsőként tovább, a Celje a csoportmérkőzéseken Belgrádban botlott, s ezért csak második lehetett a spanyol Portland San Antonio mögött. Érdekesség, hogy egy éve a magyar együttes ugyancsak az aktuális címvédővel került párba, és akkor nagyszerű játékkal búcsúztatta a francia Montpellier-t. A harmadik kupacsapat a Dunaferr, amely a lengyel Wroclawval küzd az EHF-kupában.
A program, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Celje (szlovén)–Szeged, szombat 18, Zaporizzsja (ukrán)–Veszprém, vasárnap, az időpont még bizonytalan.
EHF-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Wroclaw (lengyel)–Dunaferr, vasárnap 19.