Paksy Tímea hétfőtől újra Fábiánné Rozsnyói Katalin irányításával készül. Az Európa-bajnok kajakos két társával, Fazekas Krisztinával és Patyi Melindával hivatalosan anyagi támogatás híján váltott. Eddigi edzőjük, Sztaics István, aki egyébként Paksy vőlegénye, ugyanakkor továbbra is részt vesz a felkészítésükben.
Paksy korábban, 2002 és 2003 között szűk másfél éven át egyszer már dolgozott Fábiánnéval, s ha nem is haragban, de elváltak útjaik. Így mindkettőjükhöz adott a kérdés: az újbóli egymásra találás kényszer vagy lehetőség? „Mindenki tudja rólam, hogy aki egyszer elhagyott, azt a legritkább esetben veszem vissza a csapatomba. Eddig csupán kétszer tettem kivételt, Kőbán Ritával és Dékány Kingával. Nem voltam rászorulva arra, hogy Paksy Timi csatlakozzon a csapatomhoz, de megadom neki az esélyt, ha zokszó nélkül végzi a munkát” – válaszolta Fábiánné. „Kényszerhelyzetbe kerültünk, de csakis lehetőség, hogy újra a legjobbakkal, Kovács Katival és Janics Natasával készülhetek együtt” – árulta el Paksy.
Akinek az sem jelenthet gondot, hogy a jövőben aligha evezhet együtt korábbi társával, Benedek Dalmával, hiszen kettesben Kovács és Janics védettséget élvez, azaz ha nem akarnak duplázni, akkor válogatózás nélkül övéké a K2 500 méteres versenyszám. Paksy visszatérése azonban más távlatokat is megnyit, Fábiánné vele akár újra ütőképes négyest is alakíthat.
Világviszonylatban is rendkívüli az elmúlt tizenöt év egyik legnagyobb kormányzati dobása















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!