Új csúccsal győzött a Wild Oats

Vitorlázás

MTI
2005. 12. 29. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A végig vezető, percről percre esélyesebb ausztrál egység, a Wild Oats nyerte az óesztendő utolsó jelentős nemzetközi viadalát, a 61. Sydney–Hobart vitorlásversenyt, és a győzelem értékét tovább növeli, hogy ráadásként több mint egy órával megdöntötte a Nokia 1999-es, eddig csúcsnak számító idejét.
A Wild Oatsnak 1 nap 18 óra 40 perc és 10 mp-re volt szüksége ahhoz, hogy megtegye a 628 tengeri mérföldes távot, ugyanez hat esztendeje a dán hajónak 1 nap 19 óra 48 perc és 2 másodperc alatt sikerült. A győztes csapat annak ellenére javította meg a rekordot, hogy a célhoz közeledve roppant komoly megpróbáltatással kellett szembenéznie: eltörött a hajó fővitorlájának árboca, és mindössze az orrvitorlát használva haladt a hobarti kikötő felé.
„Éreztük, hogy valami történni fog, hiszen addig túl egyszerű volt az utunk. Nem baj, a lényeg, hogy nyertünk és ráadásul rekordidővel” – mondta boldogan a célba érkezést követő pillanatokban Mark Richards kormányos.
A Wild Oats mögött 75 perc hátránnyal szintén egy szupermaxi, az új-zélandi Alfa Romeo lett a második, míg a harmadik helyen – 2 nap 25 perc és 57 mp-es idővel – a 2003-ban győztes, de azóta újjáépített ausztrál Skandia futott a célba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.