Hat fix, hét két esély

MN
2006. 01. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem akarunk előre mentegetőzni, de a totó 1. heti szelvényén található hat angol FA-kupaderbi miatt a bizonytalansági tényezők megsokasodtak tippjeinkkel kapcsolatban. Az 1872 óta zajló patinás sorozat mindig is híres volt a meglepetésekről, nyilván idén sem lesz másként.
Az Ipswich a másodosztály második harmadában, a most feljutott Portsmouth a Premier League egyik kieső helyén található. A veretes múlt a hazaiak, az osztálykülönbség a vendégek mellett szól, mi döntetlenre tippelünk. A Milwall 23., azaz utolsó előtti „lent”, az Everton rossz kezdés után már 15. „fent”, ez és többek (Arteta, Cahill) visszatérése a liverpooli kékek sikerét vetíti előre. A Norwich „Kanárijai” minden további nélkül legyőzhetik a West Ham „Kalapácsosait”, akik legutóbb a Chelsea-től kaptak ki, de ezért nem hibáztathatók… A hazaiak nagy menetelés után legutóbb szintén botlottak, de talán marad bennük lendület. Vagy nem. Színvonalas küzdelmet vívhat a második vonalban 4. Watford az elsőben 7. Boltonnal. Utóbbiba visszatért Diouf és Fadiga, legutóbb a Liverpoollal 2-2-re ment, akár ez lehet most is az eredmény. Bár Birminghamben Premier Legaue-gárda fogad ligabajnokságbelit, mégsem feltétlenül a West Bromwich az esélyes, hiszen csak 17., a Reading viszont utcahosszal vezeti a második vonalat. Gera Zoltán vélhetően nem játszhat a hazaiaknál, mert kiújult a sérülése. Nem lesz remi! Mint ahogy a Leicester–Tottenham derbi sem, mivel szerintünk a londoni vendégek nyernek.
Rövid téli szünet után folytatódik az olasz Serie A. A Fiorentina Reggio Calabriába utazik, s nem tér vissza Firenzébe üres kézzel, főleg ha Toni újra megtalálja a góllövő cipőjét. Az éllovas Juventus hasonló reménnyel megy Szicíliába, bár a Palermo otthon nem rossz, tavaly például legyőzte a torinóiakat. Most nem, a címvédőnél R. Kovacon kívül mindenki bevethető. A Cagliari csak 18., de szardíniai otthonában szerezget pontokat, mint majd most is az Udinese ellen. A Lazio vélhetően legyőzi az Ascolit, mint ahogy az Inter a Sienát, a Roma a sereghajtó Trevisót, a pluszmérkőzésen pedig a Milan is a Parmát. A Sampdoria–Livorno meccs leginkább döntetlen lehet.



















1. heti totótippjeink:
1. Ipswich–PortsmouthX
2. Millwall–Everton2
3. Norwich–West Ham1, 2
4. Watford–BoltonX, 2
5. West Brom–Reading1, 2
6. Leicester–Tottenham2
7. Reggina–FiorentinaX, 2
8. Palermo–JuventusX, 2
9. Cagliari–UdineseX
10. Lazio–Ascoli1
11. Sampdoria–Livorno1, X
12. Siena–Internazionale2
13. Treviso–RomaX, 2
+1 Milan–Parma1

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.