Európa-bajnokok vívóink

Aranyérmet nyert a magyar fiú párbajtőrcsapat a kadett korosztályú vívók budapesti Európa-bajnokságán.

LM
2013. 03. 01. 19:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bányai Zsombor, Siklósi Gergely, Tóth Gergely, Buta Levente összeállítású hazai együttes a viadal honlapja szerint az osztrákokat 45–32-re, a németeket 43–35-re, az oroszokat 45–32-re legyőzve jutott el a döntőig, ahol szintén nagyon meggyőzően vívott: az olaszokat 45–26-ra felülmúlva nyerte meg a versenyt. Bányai szerdán egyéniben is győzött.

Jól szerepeltek a férfi tőrözők és a női kardozók is, előbbiek a negyedik helyen végeztek úgy, hogy a bronzcsatában csak két tussal kaptak ki az oroszoktól, utóbbiak pedig ötödikként zártak. A csütörtökig tartó korosztályos – kadett és junior – Eb-n 38 ország csaknem 900 versenyzője szerepel. A fiatalabb korosztály hazai képviselői pénteket megelőzően két arany- és egy bronzérmet szereztek. További részletek a vívószövetség honlapján.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.