LeBron James 61 ponttal üzent Kevin Durantnek

Az NBA-szezon csodálatos mellékszála a két gigász, LeBron James és Kevin Durant párbaja az MVP-címért.

Ch. Gáll András
2014. 03. 04. 3:56

Ki gondolta volna, hogy éppen hétfő este bokrosodik meg a világ alighanem legjobb kosarasa?! A Miami Heat a gyengécske Charlotte Bobcats csapatát fogadta, egy darabig csendben csordogáltak az események, LeBron 11 pontot dobott az első negyedben, semmi különös. Olyannyira, hogy 15-6-ra a Hiúzok ugrottak meg. Még félidőben is csak 24 pontnál tartott a hazai ász, ami azért már emberes teljesítmény, de még mindig semmi extra.

A harmadik negyedben elszabadult a pokol az AmericanAirlines Arenában. Villámgyorsan bevert három triplát, és a harmadik negyed végén már 49 pontnál járt. Ekkor már csodát sejtett a publikum, és az is történt. A harmadik negyedben egyedül 25 pontot szerzett, ami számára karrierrekord egy játékrészt tekintve. Amikor 1 perc 24 másodperccel a befejezés előtt Erik Spoelstra, a Heat edzője lecserélte szupersztárját, megvolt a 61 pontos karriercsúcs – persze, ha még egy kicsit vár a mester, az NBA-idényrekordot is megdöntötte volna James, hiszen ahhoz csak egy pont kellett volna. Nyilván elfelejtette

A közönség tombolt, felállva tapsolta kedvencét. Amúgy a meccs is megvolt, 124-107-re, de ez szinte nem is is számított.

James 33 dobásából 22 ment be, azaz kétharmad, büntetőből 9/12, triplából 8/10 volt a mutatója, plusz leszedett 7 lepattanót, s adott 5 gólpasszt.

A 61 pont klubrekord is, 1995 óta Glen Rice tartotta 56 ponttal.

Ahhoz, hogy elhelyezzük LeBron James teljesítményét, nézzük az NBA-rekordokat.

Az abszolút csúcs a legendás Wilt Chamberlainé, kereken 100 pont, 1962-ből.

Második Kobe Bryant, 81 pont, 2006-ban érte el.

David Thompson 1978-ban 73-at dobott.

Elgin Baylor rekordja 71 pont (1960).

David Robinson 1994-ben ugyanennyit szerzett.

„Pistol” Pete Maravich, 1977: 68 pont.

Rick Barry, 1974 – 64 pont.

Michael Jordan, 1993 – ugyancsak 64 pont!!!

Joe Fulks, Jerry West, George Gervin – 63.

Tracy McGrady, Carmelo Anthony – 62.

És utánuk következik LeBron James, akinél tehát 13 kosaras szerzett több pontot az NBA-ben.

De senki sem kevlármaszkban, ugyanis törött James orra

A játéknap eredményei: Washington Wizards–Memphis Grizzlies 104-110, Brooklyn Nets–Chicago Bulls 96-80, Detroit Pistons–New York Knicks 96–85, Miami Heat–Charlotte Bobcats 124–107, Milwaukee Bucks–Utah Jazz 114–88, Denver Nuggets–Minnesota Timberwolves 128–132, Portland TrailBlazers–Los Angeles Lakers 106–107, Sacramento Kings–New Orleans Pelicans 89–96.

Az NBA legponterősebb játékosainak listáját a mostani szezonban Kevin Durant (Oklahoma City Thunder) vezeti 31,6-es átlaggal, LeBron James a harmadik 27,5-ös mutatóval, kettejük közé beékelődött a 28 pontos Carmelo Anthony.