Idegenben otthon: furán indult az NBA rájátszása

Csak az Oklahoma Thunder tudta érvényesíteni a hazai pálya előnyét, a szenzációs Kevin Durant jóvoltából.

Ch. Gáll András
2014. 04. 20. 9:11

Na végre! Elkezdődött a rájátszás az NBA-ben, és nem is akármilyen meglepetésekkel. Mond a keleti főcsoport bajnokának, az Indiana Pacersnek a sima hazai veresége az Atlantától nem akkora szenzáció, március elseje óta, az alapszakasz utolsó 25 meccsén egyforma – egyforma pocsék – mérleget mutatott fel a konferencia első és nyolcadik helyezettje: 12 győzelem, 13 vereség. Vasárnap hajnalban az indianapolisi születésű Jeff Teague vezérletével és 28 pontjával a Hawks ellopta a pályaelőnyt a Pacerstől.

A torontói Air Canada Centerben – ahol egykor Dávid Kornél játszott – Deron Williams és Joe Johnson repítette az újonc edző, Jason Kidd dirigálta brooklyniakat. A negyedik negyedben azonban a pályafutása 137. playoff-meccsét játszó Paul Pierce csikarta ki a győzelmet a vendégeknek.

A Golden State sikere a kaliforniai derbin a nyitány legvaskosabb meglepetése, mivel a Clipperc csapatát akár a végső győzelemre is képesnek tartják. Hány csapat nyerte meg a mérkőzést azok után, hogy az első nyolc dobását mind elhibázta? Nem sok, de a Warriors ezen kevesek egyike. A hazaiak All-Star bedobója, a zsákolókirály Blake Griffin mindössze 19 percet játszott faultproblémái miatt, s 48 másodperccel a befejezés előtt, amikor még 105-105 volt az állás, ki is pontozódott. Talán ez döntötte el a mérkőzés sorsát.

Az egyetlen hazai győzelmet az Oklahoma brusztolta ki, egészen pontosan Kevin Durant. A pókkarú dobógép 33 pontot szerzett, mellé 8 lepattanót és 7 gólpasszt, és mindig akkor verte be a labdát a gyűrűbe, amikor nagyon kellett.

NBA-rájátszás, főcsoport-negyeddöntő

Kelet
Toronto Raptors–Brooklyn Nets 87-94 (21:29, 25:21, 16:17, 25:27). Legjobb dobók: Lowry 22, Vasquez 18, Valanciunas 17, ill. D. Williams és J. Johnson 24-24, Pierce 15.

Indiana Pacers–Atlanta Hawks 93-101 (22:28, 28:22, 16:30, 27:21). Ld.: George 24, Stephenson 19, G. Hill 12, ill. Teague 28, Millsap 25, Carroll és Korver 12-12.

Nyugat
Los Angeles Clippers–Golden State Warriors 105-109 (29:24, 23:28, 27:35, 22:26). Ld.: Paul 28, Reddick 22, Griffin 16, ill. K. Thompson 22, D. Lee 20, Curry és H. Barnes 14-14.

Oklahoma City Thunder–Memphis Grizzlies 100-86 (29:16, 27:18, 13:31, 31:21). Ld.: Durant 33, Westbrook 23, Ibaka 17, ill. Randolph 21, Conley és M. Gasol 16-16.