Így bánt el Ligeti az olimpiai ezüstérmes óriással

Az olimpiai ezüstérmes Modzmanasvili elleni győzelem Eb-bronzot ért Vantaában.

2014. 04. 04. 8:15

Ligeti Dániel szerezte a magyar csapat első érmét a finnországi Vantaában zajló birkózó Európa-bajnokságon, miután a csütörtöki versenynapon a szabadfogásúak 125 kilogrammos súlycsoportjának bronzmérkőzésén legyőzte a grúz Davit Modzmanasvilit. A második menetben, 4:52 percnél 1-1-es állásnál Ligeti gyönyörű akciót indított el, derékra támadott, majd nagy lendülettel hátára döntötte izomkolosszus ellenfelét, és az ezért kapott négy ponttal jelentős előnyhöz jutott. A 24 éves Ligeti végül 5-2-re győzött; a 2011-es bronza és a 2012-es ezüstje után pályafutása harmadik Eb-érmét szerezte.