Phelps visszatért, még mindig egész jól úszik

Csaknem két év, 628 nap után újra versenyzett Michael Phelps, az amerikaiak 18-szoros olimpiai bajnok úszója.

2014. 04. 24. 21:50

A 28 éves klasszis, aki a 2012-es londoni olimpiát követően vonult vissza, az arizonai Arena Grand Prix-n állt rajtkőre, s 100 méter pillangón 52.84 másodperces idővel az első helyen kvalifikálta magát a döntőbe, ahol összecsaphat majd legnagyobb amerikai riválisával, Ryan Lochteval.

A sokszoros világcsúcstartó Phelps, aki három olimpián nyert 22 medáljával – ebből 18 arany –, az olimpiák történetének legeredményesebb sportolójaként vonult vissza 2012-ben, 26 világbajnoki elsőséget szerzett, s egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert. Arról, hogy újra edzésbe állt, tavaly októberben érkeztek az első hírek.

„Úgy éreztem magam, mint egy nyári ligás úszó. Legszívesebben felírtam volna filccel a kezemre, hányas futamban, hányas pályán kell úsznom, nehogy elfelejtsem ”, tréfálkozott Phelps, aki, mint elmondta, remekül érezte magát.