Fölényes veszprémi győzelem

Már-már megalázó különbséggel 30-21-re verték a Szegedet a férfi kézilabda NB I döntőjének első mérkőzésén.

VZ
2014. 05. 07. 20:05

A 20. percig együtt haladt a két gárda, aztán 5-0-ás rohammal megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. Majd a folytatásban sem ismertek kegyelmet, és végül megérdemelten nyertek már-már megalázó különbséggel.

A két gárda idén már túl volt egy döntőn: a Magyar Kupában a Veszprém legyőzte a Szegedet, és a mostani, NB I-es szezon után a Tisza-partiakra az EHF Kupában, a riválisra pedig a Bajnokok Ligájában vár négyes döntő. A hazaiaknál nem játszhatott a kapus Fazekas és az átlövő Dzsamali, a túloldalon Källman hiányzott sérülés miatt.

A védekezéssel alig foglalkoztak a csapatok, eleinte szinte minden támadás góllal zárult, így aztán fej fej mellett haladtak. Az első kapusvédés a 13. percben történt, aztán a szegedi Ancsint állították ki, de elszakadnia ekkor sem sikerült a Veszprémnek.

Amint feljavult a hazaiak kapusteljesítménye, először sikerült két góllal vezetniük (23. perc: 10-8), és azonnal időt kért a Szeged, de változatlanul nem ment jól nekik a játék, és hatgólos lett a különbség a szünetre.

A második félidő eleje sem hozott változást, a szegediek az „öltözőben maradtak”, a 35. percben már 19-11 volt az állás. Amikor már teljes volt a káosz, és tartani kellett a két számjegyű lemaradástól, időt kértek a vendégek, pedig több mint negyedóra még hátra volt.

Nem kerülte el a végzet a Szegedet, a 47. percben 24-14 lett, és a hajrában sem volt azonos szinten a két gárda. A Szeged 2007 óta képtelen nyerni Veszprémben.

A Veszprém eddig 21-szer (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013), a Szeged pedig kétszer (1996, 2007) volt bajnok.

Döntő, 1. mérkőzés:
MKB-MVM Veszprém – Pick Szeged 30-21 (15-9)

Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Veszprém javára. A következő találkozónak vasárnap Szeged ad otthont.