Persze, hogy nem hibázta el a Manchester City

Könnyedén legyőzték 2-0-ra a West Hamet, s 1937, 1968, 2012 után negyedik angol bajnoki címüket szerezték a Kékek.

NM
2014. 05. 11. 16:10

A Manchester City 38 percig hagyott szemernyi reményt a Liverpool híveinek, a 39. percben aztán betalált Samir Nasri, amivel gyakorlatilag minden kétely eloszlott. Fordulás után a 49. percben Vincent Kompany bebiztosította az előnyt, ami után kezdetét vette az örömfoci.

A Liverpool becsületére legyen mondva, hogy annak tudatában sem adta fel, hogy a bajnoki cím már elúszott. Skrtel öngóljával a 20. percben hátrányba került a Newcastle-lel szemben, de a második félidőben két perc alatt fordított. A 63. percben Agger, a 65.-ben Sturridge rúgott gólt.

Manchesterben, amint a bíró lefújta a mérkőzést, a szurkolók néhány másodperc alatt elözönlötték a pályát. Ami az év 364 négy napjában tilos, az a 365-en, amikor aranyérmet nyer a csapat, akkor engedélyezett. Botrány persze nem volt, a hangosbemondó megkérte a drukkereket, hogy hagyják el a pályát, aminek néhány perc alatt eleget tettek, s megkezdődhetett a díjátadó.

Az idény előtt a legtöbben a Chelsea és a Manchester City végső sikerét várták, így tulajdonképpen érvényesült a papírforma. Igaz, a bajnoki címhez kellett az, hogy az addig várakozáson felül teljesített Liverpool a hajrában megtorpant, a City viszont nem hibázott.

Manuel Pellegrini, a csapat vezetőedzője Európában először nyert bajnoki címet. Sőt, ő az első nem európai menedzser, aki aranyérmet szerzett a Premier League-ben.

Premier League, 38. forduló:
Cardiff City – Chelsea 1-2 (Bellamy 15., ill. Schürrle 73., Torres 76.)
Fulham – Crystal Palace 2-2 (Woodrow 61., David 94., ill. Gayle 28., 84.)
Hull City – Everton 0-2 (McCarthy 9., Lukaku 46.)
Liverpool – Newcastle United 2-1 (Agger 63., Sturridge 65., ill. Skrtel 20. – öngól)
Manchester City – West Ham United 2-0 (Nasri 39., Kompany 49.)
Norwich City – Arsenal 0-2 (Ramsey 53., Jenkinson 62.)
Southampton – Manchester United 1-1 (Lambert 28., ill. Mata 54.)
Sunderland – Swansea City 1-3 (Borini 50., ill. Dyer 7., Emnes 14., Bony 54.)
Tottenham Hotspur – Aston Villa 3-0 (Paulinho 14., Baker 35. – öngól, Adebayor 38. – 11-esből)
West Bromwich Albion – Stoke City 1-2 (Sessegnon 56., ill. McAuley 22. – öngól, Adam 87.)