Arany, arany és arany – a magyar sportolók Európa tetején

Kozák, Szabó, Csipes, Takács, Lakatos, Medveczky – egyre több Európa-bajnokunk van. Nyolc arany, öt ezüst a vége.

NT
2014. 07. 13. 13:03

A kétszeres olimpiai bajnok Kozák Danuta vasárnapi K–1 200-as aranyával folytatódott a sikersztori a kajak-kenu Európa-bajnokságon kora délután. Kozák elképesztő iramban evezte végig a sprinttávot, majd’ fél hajóhosszal nyerte a döntőt. A verseny után azt mondta, jó úton jár, amit mi sem bizonyít jobban, mint az aranyérem. Ezzel nem ért véget a nap, hiszen Kárász Anna és Vad Ninetta személyében újabb két magyar sportoló állt be a rajtgépbe, már K–2 200-on. Szép versenyzés volt, a lányok egy ezüstéremmel gazdagodtak. Tökéletes pályát mentek, mint mondták.

Lakatos Zsanett C–1 200 méteren került a fináléba, ahol kicsit elszámolva magát – a bolgár lány nagyon jó volt – a másodikként ért célba. Nyerni szeretett volna, olyannyira, hogy a jövő hétvégi, szegedi korosztályos világbajnokságon is az aranyéremért száll harcba. További eredmények, táblázat és egyéb érdekesség.

A kajakos Kozák Danuta a négyessel és 200 méter egyesben aratott diadal után 500 méter egyesben sem talált legyőzőre – így ebben a számban most már ő az aktuális olimpiai, világ- és Európa-bajnok –, a kajakos Szabó Gabriella és Csipes Tamara, valamint a kenus Takács Kincső és Lakatos Zsanett pedig párosban lett a legjobb. Szabó és Csipes egyformán második elsőségét gyűjtötte be a kontinensviadalon.

A részletes eredménytáblát ide kattintva olvashatja.

A délután öt órakor kezdődött futamoknál tovább folytatódik a győzelmi sorozat: Medveczky Erika aranyérmet szerzett K-1 5000 méteren.

„Nagyon tartottam ettől a versenytől, mert ezen a távon idén próbálkoztam először” – mondta a parton az MTI-nek a 26 éves versenyző, aki Sarudi Alízzal párban ezüstérmes lett 1000 méteren. „Csipes Tamarától kaptam tanácsokat, hogy kire figyeljek, ki hogyan versenyez, ez nagyon hasznos volt. Bár nagyon fárasztó futam volt, a végére még tartalékoltam egy kis erőt, hátha szükség lesz rá, de szerencsére a többiek nem jöttek, így győzni tudtam” – tette hozzá.

Az eredetileg ezüstérmes Vajda Attilát szabálytalan versenyzés miatt utólag kizárták C-1 5000 méteren.

A magyar versenyzők nyolc arany- és öt ezüstéremmel az éremtáblázat élén zárták a németországi Brandenburg an der Havelben rendezett kajak-kenu Európa-bajnokságot.

Jó kezdés szombaton

Szombaton a magyar versenyzők nagyszerű teljesítményt nyújtva három arany- és három ezüstérmet szereztek a szombat délutáni döntők során. Győzött 1000 méteren a kajakos Csipes Tamara, a Vasbányai Henrik–Mike Róbert kenupáros, valamint 500-on a női kajaknégyes, a kenus Vajda Attila, a Medveczky ErikaSarudi Alíz kajakosduó és a kenunégyes második lett 1000-en.

Itt találja a 3 órakor kezdődött délutáni futamokról készült közvetítésünket:

A víz 24 fokos, az idő is kellemes Németországban. Ugye a sprintszámok végén necces volt, eső és erős szél.

– Kozák Danuta a négyes pályán készül az 500-as döntő rajtjára, két aranyérem – lesz egy újabb?

– Jó a rajt, kemény a tempó, Danuta vezet a rajt elején, tovább növeli az előnyét. Remek a forma, egyszerűen hihetetlen ez a lány. A 200 után meglesz az 500?

– Féltáv, egy hajóhosszal vezet Danuta! Micsoda tempó, ez eszméletlen.

– Feljönnek rá páran, de nem tudják utolérni, a német lány is lemarad!

– A magyar lányt senki nem veszélyezteti! ARANYÉREM!!!!!!!

Megyünk tovább! K–4 férfi 1000 méter

– A 6-os pályán a magyar egység, Szalai Tamás, Schenk Áron, Kucsera Gábor és Kugler Attila.

– Nagyon bekezdtek a magyar fiúk, a táv hosszabb, a versenyzők ezért együtt haladnak az elején. Ez ne tévesszen meg senkit, hiszen a tempó iszonyatos.

– A mezőny viszonylag elöl, de a szlovákok mintha elmentek volna. A románok lemaradtak.

Féltáv!

– A magyarok vezetnek, még 250 méter. Hajrá, Magyarország!!!

– A portugálok még tartják magukat, a magyarok kicsit visszaesnek.

– A dobogó még meglehet.

– Szalaiék nagyon nyomják, harc van a dobogóért!

– Nincs meg a bronzérem, a portugálok besiklottak elénk.

NEGYEDIK HELY, SZÉP VOLT, FIÚK!

– Eredményhirdetés, nem is akármilyen: Kozák Danuta harmadik aranyérmét veszi át Németországban.

A C–1 500-as döntő következik – Szabó Kristófért izgulhatunk.

Elrajtoltak a versenyzők.

– A szlovák bekezd, Szabó kicsit lemarad.

– Pavlov kicsit elment, a többiek tartják magukat.

– Szabó a hetedik helyen.

– A cseh Martin Fuksa elöl.

– Az orosz és a fehérorosz nagyon megy, egyszerűen nem lehet őket utolérni.

– A 22 éves magyar versenyző a hetedik helyért megy.

Martin Fuksa aranyérmes C–1 500-on, Sebastian Brendel előtt! Szabó Kristóf hetedik lett.

–––

A következő futam a K–1 500-as finálé az Európa-bajnokságon.

– Ott van a rajtnál a klasszis Bartos Stabno vagy Roi Rodriguez. Érdemes figyelni rájuk.

– A német úgy elmegy, ahogy egy világbajnoknak kell, egy hajóval vezet!

– Tom Liebscher és Rene Houlten Poulsen csatáznak!

– A német nagyon akarja.

– Eltaktikázza magát? Kifáradt?

– Nem: Tom Liebscher, a hazai tehetség aranyérmes!

A női C–2 500-as finálé jön, Lakatos Zsanettért és Takács Kincsőért szurkolhatunk! Az ötös pályán a piros-fehér hajó

– Gyerünk.

– A csehek és a fehéroroszok elmennek, a magyarok a nyomukban.

– Nagyon jó az iram, a 7-esen az igen jó kezdés után az oroszok vezetnek.

– Lakatosék iramot mennek.

– Utolsó 200 méter!!

– Lakatos és Takács ROBBANT!!

– Meglesz az Eb-arany, a címvédés??

– Aranyérmes Lakatos Zsanett és Takács Kincső! Még egy arany, szép volt, lányok!

––––

K–2 500 méter női finálé a következő futam. Szabó Gabriella és Csipes Tamara! Szorítunk.

– Csipes egyesben már nyert, Szabó is négyesben, mi kell még? Arany!

– Jól sikerült a rajt, a lengyelekkel jövünk, jönnek fel a britek.