Úszásban nyert, de végül tizedik lett a vegyes váltónk

A tizedik helyen végzett a Kovács Sarolta, Demeter Bence páros.

MNO
2014. 09. 07. 16:24

A vasárnapi verseny első számában, vívásban a magyarok a 12. helyen végeztek a húszcsapatos mezőnyben, miután 17 győzelmük mellé 21 vereséget gyűjtöttek be a pástokon. A 2x100 méteres úszást viszont megnyerték 1:52.08 perccel, ezzel némileg javítottak pozíciójukon. A lovaglásban két verőhibáért kaptak levonást, a 286 pontos teljesítményükkel ebben a számban kilencedikek voltak.

A kombinált versenynek – melyben mindkét csapattag 2x800 métert futott, közben pedig két sorozatot lőtt – nyolcadikként vághattak neki, végül két helyezéssel hátrébb fejezték be a napot.

Előzőleg egyéniben Kovács – aki mandulaműtétje miatt három hetet kihagyott a felkészülésből – hatodik, Demeter nyolcadik volt a világbajnokságon.

A győzelmet a litvánok szerezték meg, s mellettük még a britek és a lengyelek állhattak fel a dobogóra.
Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapjáról):

vegyes váltó, világbajnok:

Litvánia (Justinas Kinderis, Laura Asadauskaite) 1518 pont
2. Nagy-Britannia (Joseph Evans, Kate French) 1515
3. Lengyelország (Szymon Staskiewicz, Oktawia Nowacka) 1504
...10. Magyarország (Demeter Bence, Kovács Sarolta) 1455 (vívás: 17 győzelem/21 vereség/190 pont, úszás: 1:52.08 perc/364 pont, lovaglás: 286 pont, lövészet-futás: 11:25.21 perc/615 pont)

A magyarok egy arannyal holtversenyben a negyedik helyen végeztek a varsói öttusa-világbajnokság éremtáblázatán.

A győzelmet a Kasza Róbert, Demeter Bence, Marosi Ádám összeállítású csapat harcolta ki a hagyományos versenyben.