Magabiztosan nyert a listavezető Chelsea

5–0-s győzelmet aratott a Swansea City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

RZ
2015. 01. 17. 18:56

José Mourinho együttese az egyaránt duplázó Oscar és Diego Costa góljaival egy félidő alatt eldöntötte a három pont sorsát.

A Manchester United két cserejátékos, a belga Marouane Fellaini és a mindössze 19 éves angol James Wilson góljaival győzött a Queens Park Rangers vendégeként. A londoniak 1985 májusa óta nem tudták legyőzni a Vörös Ördögöket a Loftus Roadon.

A legutóbbi szezonban ezüstérmes Liverpool ebben az idényben először nyert sorozatban harmadszor: a Vörösök az Aston Villa otthonában győztek 2–0-ra.

Premier League, 22. forduló:

Aston Villa – Liverpool 0–2 (0–1) (Borini 25., Lambert 79.)
Burnley – Crystal Palace 2–3 (2–1) (Mee 13., Ings 15., ill. Gayle 28., 88., Puncheon 48.)
Leicester City – Stoke City 0–1 (0–0) (Krkic 63.)
Queens Park Rangers – Manchester United 0–2 (0–0) (Fellaini 58., J. Wilson 94.)
Swansea City – Chelsea 0–5 (0–4) (Oscar 1., 36., Diego Costa 20., 35., Schürrle 80.)
Tottenham – Sunderland 2–1 (1–1) (Vertonghen 3., Eriksen 88., ill. Larsson 31.)