Kilencszázhetven település futott a Vivicittán

A 30. Városvédő Futás minden idők leglátogatottabb szabadidősport eseménye lett Magyarországon!

FT
2015. 04. 20. 13:04

Kocsis Árpád versenyigazgató arról is beszámolhatott, hogy hazánk 970 településéről neveztek futók az eseményre. Többek között például Hejőpapiról, Gutorföldéről, Nemesbődből, Gősfáról, Nagyradáról, Cecéről, Kislángról, Fityeházról, Mónosbélről, Moháról, Misefáról és Füléről. Budapestet és Pest megyét nem számítva a legtöbb nevezővel Fejér (566), Győr-Moson-Sopron (380) és Komárom-Esztergom (376) megye jelentkezett. De szép számmal érkeztek futók határainkon túlról is, 75 ország képviseletében több mint kétezer külföldi indult, a legtöbben a félmaratonon. Száznál is több külföldi Olaszországból (212), Angliából (153) és Németországból (148) érkezett Budapestre.

A félmaratonon a 42 éves Varga István a hatodik kilométernél az élre állt, és több mint fél perces előnnyel ért be a célba. A nőknél jóval nagyobb különbséggel győzött a 2012. évi maratoni magyar bajnok, a taksonyi 43 éves Merényi Tímea Krisztina, aki a félmaratoni programba kerülése óta az eddigi legjobb idővel szerezte meg az első helyet.

A verseny harminc éves történetének legjobb idejével szakította át a célszalagot a klasszikus 10 km-es távon a szentgotthárdi Koszár Zsolt, aki átlagban háromperces ezreket futott. A 29 éves versenyző Farkas Dáriust ütötte el az elsőségtől. A 10 km-es női versenyben magabiztos győzelmet aratott a dunakeszi Staicu Simona, aki hetedszer ért elsőként célba a nők között. A 43 éves atléta győzelmi sorozata abszolút rekord a verseny történetében. A férfiak között a legidősebb az idén a 81. életévét betöltő Kenyér Imre, aki a 10 km-en rajtolt. A félmaratonon a legidősebb indulók a 80 éves Kiss György és Zsiga János voltak.

A futók frissítésére 750 kg banánnal, 55 kg szőlőcukorral, 3000 liter isoitallal, 10 000 liter vízzel készültek a szervezők.