A döntő küszöbén a szolnoki kosarasok

A címvédő Szolnok nyert Sopronban szombaton a férfikosárlabda NB I. elődöntőjének második mérkőzésén, ezzel immár 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

2015. 05. 09. 20:12

A csata első felvonásában a szolnokiak fölényes, 33 pontos győzelmet arattak a Tiszaligeti Csarnokban (87–54) szerdán, főként Michael Lee 20 pontjának köszönhetően. A második mérkőzésen a szerb Marko Brkic és Strahinja Milosevic nélkül felálló Tisza-partiak csaknem végig vezettek az első félidőben, főként a remekül célzó Vojvoda Dávidnak köszönhetően. Hazai részről a montenegrói Milos Borisov ezúttal is szállította a pontokat, ennek ellenére a nagyszünetben 32–41 volt az állás.

Térfélcsere után a negyeddöntőben a Kaposvárt idegenbeli bravúrral búcsúztató Sopron nem tudott tíz ponton belülre kerülni, az utolsó játékrész már 49–64-ről indult. A vendégek 65–84-nél 19 pontos előnyben voltak, aztán a Sopron faragott a különbségen, de közel kerülni nem tudott riválisához. A találkozó legjobbja Vojvoda lett 29 ponttal, a 2–0-ra álló párharc kedden folytatódik Szolnokon.

Eredmény – elődöntő, 2. mérkőzés:
Soproni Sördögök–Szolnoki Olaj KK 72–86 (19–22, 13–19, 17–23, 23–22)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára.

Az Atomerőmű hazai pályán győzött a Kecskemét ellen, ezzel egyenlített a férfikosárlabda NB I. elődöntőjében zajló párharcban.

Atomerőmű SE–KTE-Duna Aszfalt 65–52 (16–8, 18–16, 13–13, 18–15)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

A bennmaradásért vívott csata harmadik, utolsó meccsén a ZTE legyőzte a MAFC csapatát, ezzel eldőlt, hogy a fővárosiak búcsúznak az élvonaltól.