Előny a Veszprémnél a döntőben

A címvédő MKB-MVM Veszprém remek második félidei játékával 29-23-ra legyőzte a vendég Mol-Pick Szeged csapatát.

2015. 05. 16. 18:11

A két csapat ebben a szezonban eddig már négyszer találkozott, és mindig a Veszprém győzött. Eleinte fej fej mellett haladt a két elitgárda, majd 5-3-ra vezetett a hazai együttes, de gyorsan egyenlő lett ismét. Nagy volt a rohanás, gyakran csúszott be hiba is, de rendszerint a vendégek futottak a címvédő után. Így ment a 19. percig, ekkor Parrondo büntetőjével először vezetett a Szeged (8-9), majd egy újabb bekapott gól után időt kértek a hazaiak.

A Tisza-partiak folytatták jó sorozatukat, 11-8-ra megléptek, Sierra parádézott a kapuban. A túloldalon Mikler állt be, és hétméterest fogott emberhátrányban, ám társa, Alilovic nem igazán tudott védeni. A 25. percben már 13-9 volt az állás, és a szünetig sikerült kivédekezniük egy emberhátrányt is a roppant motivált és elszánt vendégeknek.

Fordulást követően nagyobb sebességfokozatba kapcsolt a Veszprém, és Mikler védéseinek hála megkezdte a felzárkózást. Amikor sikerült utolérni a riválist (40. perc: 18-18), időt kértek a vendégek. De már nem tudták megállítani az ismét lendületbe jött hazaiakat, akik hosszú idő után fordítottak. Megroppant a Szeged, rengeteg labdát szórt el, így nem maradt esélye a végjátékra. Az 55. percben 26-23-ra vezetett már a címvédő, és nem engedte ki kezéből a győzelmet.

A második mérkőzést kedden rendezik Szegeden, és ha szükséges, akkor a harmadik összecsapásnak május 24-én, pünkösdvasárnap Veszprém ad otthont. A Veszprém 1985-ben, 1986-ban, 1992-ben, 1993-ban, 1994-ben, 1995-ben, 1997-ben, 1998-ban, 1999-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben, 2011-ben, 2012-ben, 2013-ban és 2014-ben nyert bajnoki címet. A Szeged 1996-ban és 2007-ben diadalmaskodott.

Korábban:

A 3. helyért, 1. mérkőzés: Grundfos-Tatabánya – Csurgó 24-22 (13-9)
a 7–12. helyért: Sport36-Komló – PLER Budapest 22-26 (9-10), Mezőkövesd – B. Braun Gyöngyös 25-26 (13-13), Kőnig Trade-Balmazújváros – Cegléd 32-26 (13-16)