Újra legyőzte a Győrt, bajnok a Fradi

A fővárosi zöld-fehérek nyolc év után taszították le a trónról a Győrt a kézilabda-NB I-ben.

2015. 05. 14. 17:54

A két együttes a mostani idényben előzőleg négyszer találkozott egymással: a bajnokság alapszakaszában a Győr otthon 31-26-ra diadalmaskodott, majd a népligeti meccsen – már tét nélkül – az FTC győzött 24-21-re. A Magyar Kupa március 29-ei, győri fináléjában az ETO 29-23-ra nyert, aztán következett a múlt csütörtöki, népligeti felvonás, amikor a fővárosi csapat 31-31 után, hétméteresekkel 37-36-ra diadalmaskodott.

A döntő második összecsapásán az első tíz percben fej fej mellett haladt a két csapat. A vendégek nem roppantak össze az Audi Aréna hangulatától, sőt pillanatok alatt 4-5-ről 5-10 lett az állás. Próbált kapaszkodni az ETO, feljebb is zárkózott, ám a szünetig megmaradt a ferencvárosi előny, ráadásul Szeny időntúli hetesét Tomasevic kivédte.

A folytatásban is hősiesen őrizte előnyét az egyre lelkesebben játszó vendégcsapat, amely a 42. percben 21-17-re vezetett. Időt kért a hazaiak vezetőedzője, majd a Győr megkezdte a felzárkózást. Feljött 21-22-re, aztán emberhátrányba került, a következő idénytől Győrben játszó Tomori góljával pedig 22-24 lett az állás. Volt még egy győri időkérés, majd lehívták a kapust, aztán Bódi volt eredményes. A túloldalon Pena talált be, de Hornyák sem hibázott. Bódi még szépített, ám Kovacsicz megadta a kegyelemdöfést.

Az FTC 1966, 1968, 1969, 1971, 1994, 1995, 1996, 1997, 2000, 2002 és 2007 után lett ismét bajnok. Tizenkét elsőségével már egyedül második az örökrangsorban a tizenötször győztes Vasas mögött. Eddig a Győrrel holtversenyben állt tizenegy aranyéremmel a második helyen. A Ferencváros a csütörtöki mérkőzés előtt legutóbb 1996. november 13-án, azaz tizennyolc és fél éve tudott nyerni Győrben.