Szeged után Szolnokon is meg kellett tapasztalnia Kozák Danutának, milyen érzés hazai pályán legyőzöttnek lenni. Rég nem élte ezt át London kétszeres olimpiai bajnoka, aki először a júniusi szegedi első világbajnoki válogatón, majd most pénteken Szolnokon is vereséget szenvedett Kárász Annától.
Kovács László tanítványa nem tartozik a robusztus versenyzők közé, ellenben technikai tudásával és hihetetlen koncentráltságával a mezőny fölé tud nőni. Így volt ez Szolnokon is, ahol, ha csak minimális különbséggel, de ismét Kozák Danuta előtt zárt, s ezzel megszerezte a milánói világbajnoki indulás jogát.
„Az elején próbáltam elmenni és irányítani a mezőnyt, talán egy fél hajóval vezethettem, de biztos voltam benne, hogy Dana rákapcsol a végén. A finisben már csak a szívem vitt előre, talán ez volt életem eddigi legnehezebb pályája” – nyilatkozta a döntő után a versenyző.
Az eredményhirdetés után úgy lépett le a dobogóról Kozák Danuta, hogy viccesen megjegyezte: „idén alulról építkezünk”, bár komolyabb magyarázata is volt a vereségére.
„Volt egy rossz rajtom, figyelmeztettek, és ezért másodszorra nem mertem úgy elindulni a mezőnnyel, ahogyan kellett volna – mondta a vesztes Kozák Danuta, akinek fáj az 500 egyes elvesztése. – Ez a szám mindig is a szívem csücske volt, ezért van bennem tüske, de legalább jövőre rá tudok tenni még egy lapáttal. A tavalyi évem annyira jól sikerült, hogy azt nem lehetett volna hova fokozni, most viszont tudom, hogy ha jövőre az olimpiát meg akarom csinálni, akkor meg kell verni Annát itthon.”
Kozák és Kárász egyébként még egy számban K-1 200 méteren is összecsap szombat reggel, bár a párharcba beleszólhat Douchev-Janics Natasa, aki az első válogatóhoz képest nagy önbizalommal, megerősödve, felgyorsulva érkezett Szolnokra. A háromszoros olimpiai bajnok erre a válogatóra félretette az 500 métert és csak a 200 méteres számokra koncentrált, amelynek meg lett az eredménye: az előfutamokból egyesben és Homonnai Lucával párosban is a legjobb idővel jutott be a döntőbe.














