Babos Tímea megnyerte a tajvani WTA-tornát

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea két játszmában legyőzte az első helyen rangsorolt japán Doj Miszakit.

2015. 11. 22. 9:43

A világranglistán 84. magyar játékos – honlapja szerint – 15 ászt ütött, hárított öt bréklabdát, és két alkalommal nyerte el a WTA-rangsorban 60. ellenfele adogatását, aki nemrég Luxemburgban nyert tornát. A finálé 1 óra 18 percig tartott.

A 22 éves Babos – aki kedden pályára lép a budapesti Tennis Classics bemutató tornán – az idén másodszor jutott egyesben döntőbe WTA-versenyen. Tavasszal a marokkói Marrákesben játszott finálét, akkor az ukrán Jelina Szvitolina legyőzte őt.

A magyar teniszező előzőleg 2012-ben a mexikói Monterreyben diadalmaskodott egyesben.