Visszavágott a Fehérvár a Jegesmedvéknek

Tizedik Magyar Kupa-győzelmét húzta be a Fehérvár AV19, amely legerősebb, EBEL-es csapatával nyert.

Földi Bence
2016. 03. 27. 20:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A budapesti Tüskecsarnokban tartott vasárnapi finálé azért is volt érdekes, mert tavaly – még Miskolci Jegesmedvék néven és a most MAC-ot vezető Majoross Gergellyel a kispadon – győzni tudtak a borsodiak a Magyar Kupában.

Most azonban csak egyenlítésre volt erejük 1–0-s fehérvári vezetésnél az első harmadban, de további gólokat már nem tudtak ütni, mialatt a Fejér megyeiek hármat is szereztek. Így az AV19 4–1-re nyerte a döntőt, tizedik Magyar Kupa-győzelmét aratva ezzel.

A magyar hokiszezon ezzel a meccsel véget ért, és ez két szempontból érdekes. Egyrészt azért, mert a májusi A-csoportos világbajnokságra úgy utazhat a magyar hokiválogatott, hogy nem lesz játékban. Másrészt pedig azért, mert felmerült, hogy jövőre két MOL Ligás csapat, a MAC Budapest és a DVTK Jegesmedvék külföldön is folytathatja – igaz, ha így tesznek (pl. az osztrák első osztályt, az EBEL-t választják), akkor is versenyezniük kell a MOL Ligában.

Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Gólszerzők: Orban, Francis, Becze, Bartalis, ill. Somogyi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.