Kvótát szerzett az olimpiára a vízilabda-válogatott

Benedek Tibor Európa-bajnoki bronzérmes együttese a pénteki negyeddöntőben 8-7-re legyőzte a német csapatot.

MTI
2016. 04. 08. 15:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Ez a csapat lényegesen jobb, mint a német, de a végén volt egy fellángolása az ellenfélnek, emiatt nem voltam nagyon nyugodt” – nyilatkozta Kemény Dénes. Hozzátette, hogy számítottak a kvótaszerzésre, van részletes felkészülési terve a férficsapatnak, amelynek következő célja a minél jobb riói szereplés.

„Nagyon boldogok vagyunk, nekem életem egyik legnagyobb, legfontosabb mérkőzése volt” – mondta az egy gólt szerző Szivós Márton az M4 Sportnak. „Igazságtalan lett volna a döntetlen, buta gólokat ajándékoztunk az ellenfélnek” – fűzte hozzá.

„Nehéz volt ez a hét, de a nehezén túl vagyunk, ennél könnyebb lesz olimpiát nyerni” – hangsúlyozta Varga Dániel csapatkapitány. Kifejtette, hogy minden logikus, ami történt a tornán, ahol mindenki az életéért és az álmaiért küzd. Hozzátette, a csapatból mindenki nagyon fáradt, a klubszezon közepén, a bajnoki döntők közelében rendezik a tornát, amelyen „azok nyernek, akik jobban hisznek, akiknek nagyobb szívük van”.

„Sokkal jobb a dicsőségért játszani, mint a szégyen elkerülése miatt. Jó lenne megnyerni a trieszti tornát, ha már itt vagyunk, de a fő célunkat már elértük: még egy párszor megkérem a többieket, hogy mondják el, ott vagyunk Rióban!” – tette hozzá.

Brazíliában a férfiak mellett a belgrádi Eb-n aranyérmes női válogatott is ott lesz az olimpián. A férfiaknál 12, a nőknél 8 csapat vesz részt az ötkarikás játékokon, a csoportok sorsolását vasárnap, a trieszti viadal döntőjét követően rendezik.

A vízilabda az egyetlen csapatsportág, amelyben a magyarok képviseltetik magukat Rióban.

A trieszti torna elődöntőjében a magyar együttes szombaton 19 órakor a francia válogatottal találkozik, amely a pénteki negyeddöntőben ötméteresekkel győzte le a holland csapatot.

Negyeddöntő:
Magyarország–Németország 8-7 (1-0, 4-2, 2-1, 1-4)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé. 3, Manhercz, Erdélyi 2-2, Szívós 1

További eredmények:
Spanyolország–Kanada 8-7 (2-1, 2-2, 3-0, 1-4)
Franciaország–Hollandia 12-11 (1-3, 2-1, 2-2, 3-2, 4-3) – ötméteresekkel
Olaszország–Románia 8-7 (2-0, 2-3, 3-3, 1-1)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.