Egy kis megingástól eltekintve magabiztosan nyert a Veszprém

A Telekom Veszprém öt góllal nyert a dán Bjerringbro-Silkeborg otthonában.

2016. 12. 04. 18:33

A Veszprémnek azok után, hogy oda-vissza kikapott a Paris Saint-Germaintől, fontos volt, hogy nyerjen Dániában, és ez magabiztos játékkal össze is jött neki. Az előző idényben döntős magyar csapat november 12-én úgy verte a vendég Silkeborgot 30-29-re, hogy a második félidő derekáig biztosan vezetett, ám a hajrát elrontotta. Ezúttal a második félidő közepén volt ok némi izgalomra, de így is magabiztos magyar siker született.

Az elején egy-egy góllal vezetett a dán együttes és a Veszprém is, amely azonban a félidő feléig – elsősorban Mikler Roland nagyszerű védéseinek köszönhetően – négy találattal meglépett (4-8). A 20. percre a különbség ötre nőtt (5-10), de aztán némileg felzárkózott a Bjerringbro-Silkeborg (9-12). A hajrában viszont megint szépen védekezett ki hazai támadásokat a Veszprém, így a 29. percre újra tetemesre, immár hat gólra (9-15) nőtt a különbség, amely meg is maradt a játékrész végéig.

A második félidő vendéggóllal kezdődött – mint később kiderült, ekkor volt a legnagyobb a magyar előny (9-16) –, azután viszont sorozatban háromszor talált a veszprémi kapuba a hazai együttes (12-16). A 45. percben megint megnyugtató volt a magyar csapat vezetése (16-22), majd ismét fordult a kocka: dán időkérés és szűk öt perc alatt öt hazai gól következett (21-22). A veszprémi bizonytalankodásának Chema vetett véget, aztán Sulic is eredményesnek bizonyult, és csakhamar öt gólra nőtt az előny (22-27), innen pedig már nem volt lehetősége a visszakapaszkodásra Bjerringbro-Silkeborgnak.

A magyar csapat először nyert idegenben a mostani sorozatban. A legeredményesebb veszprémi Momir Ilic volt hét góllal.

A BL februárban folytatódik.

Eredmény
Férfi Bajnokok Ligája, 9. forduló
A csoport:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) – Telekom Veszprém 24-29 (9-15)

Szombaton játszották:
THW Kiel (német) – Wisla Plock (lengyel) 24-24 (15-9)
Barcelona (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 35-32 (14-14)

A Flensburg-Handewitt (német) – Schaffhausen (svájci) mérkőzést március 8-án rendezik.

Az állás: 1. Barcelona 16 pont/9 mérkőzés, 2. PSG 14/9, 3. Veszprém 10/9, 4. Flensburg 9/8 (204-192), 5. Kiel 9/9 (226-231), 6. Plock 6/9, 7. Silkeborg 4/9, 8. Schaffhausen 2/8

B csoport:
Mol-Pick Szeged – Celje (szlovén) 27-22 (15-10)
Kristianstad (svéd) – Meskov Breszt (fehérorosz) 29-29 (15-17)
PPD Zagreb (horvát) – Rhein-Neckar Löwen (német) 25-21 (10-15)

Az állás: 1. Szeged 13 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje 12/8 (247-221), 3. Kielce 12/8 (242-224), 4. Rhein-Neckar Löwen 11/9 (253-251), 5. Meskov Breszt 9/9, 6. Celje 5/9, 7. PPD Zagreb 4/9 (221-240), 8. Kristianstad 4/9 (243-270)

A csoportgyőztesek a negyeddöntőbe, a 2–6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.