Férfikézi: élre ugrott a Mol-Pick Szeged

A Tisza-partiak legyőzték a Celjét, így pillanatnyilag vezetik a csoportot.

2016. 12. 03. 19:46

A Tisza-partiak november 12-én 31-25-re nyertek Celjében, így most is egyértelmű esélyesei voltak az összecsapásnak.

Ennek ellenére nagyon bátran kezdtek a vendégek, 3-1-re, majd 4-2-re vezettek, csak lassan ébredezett a szegedi támadóalakulat. Eleinte minden fordítási kísérletet sikerrel vert vissza a Celje, amelynek rövid ideig az is segítségére volt, hogy emberelőnyben játszhatott. Kiegészülve, 6-8 után azonban sorozatban ötször volt eredményes a Szeged. A különbség lehetett volna nagyobb is, ám Balogh Zsolt büntetőt, Thiagus Petrus ziccert rontott. A 20. percben, 11-8-nál időt kért a megroggyant szlovén együttes. Ivan Gajic a folytatásban is remekül védett, ám így is ötgólosra hízott a hazaiak előnye a szünetre.

A fordulást követően több komoly helyzet kimaradt, ezt kihasználva a Celje felzárkózott, ám három gólnál közelebb nem tudott férkőzni. A hazaiak, amikor szükség volt rá, jól védekeztek, hibázásra kényszerítették riválisukat. Idővel visszaállt a szünetbeli ötgólos különbség, és a Celjén még egy újabb időkérés sem segített. A vendégek néha elveszítették a fejüket, többször emberhátrányba kerültek, így esélyük sem maradt a végére.

A címvédő lengyel Kielce és a macedón Vardar Szkopje vasárnap találkozik egymással, addig biztosan a Szeged vezeti a B jelű csoportot.

A BL februárban folytatódik majd.

Férfi-Bajnokok Ligája, 9. forduló:

B csoport:

Mol-Pick Szeged – Celje 27-22 (15-10)

A csoport állása: 1. Szeged 13 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje 12/8 (247-221), 3. Kielce 12/8 (242-224), 4. Rhein-Neckar Löwen 11/9 (253-251), 5. Meskov Breszt 9/9, 6. Celje 5/9, 7. PPD Zagreb 4/9 (221-240), 8. Kristianstad 4/9 (243-270)