Portugália

A veszprémiek átrohantak fehérorosz ellenfelükön a Bajnokok Ligájában

Jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt vendége lesz a magyar bajnok.

2018. 02. 17. 18:26

A Telekom Veszprém esélyeshez méltóan 34-22-ra legyőzte a vendég fehérorosz Meskova csapatot a férfikézilabda-Bajnokok Ligája 12. fordulójában, szombaton, és így továbbra is harcban van csoportjában a második helyért.

Az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém – amely története során egyszer sem kapott ki a breszti csapattól – eleinte szinte minden támadásából betalált, de mivel a védelme ekkor még nem zárt rendesen, a 12. percben 7-6 volt az állás. Minthogy a vendégek nem tudtak egyenlíteni, és 10-6 lett, időt kértek. Azonban nem volt visszaút: Momir Ilic vezérletével a 18. percben már 14-7 volt az állás. A szünetig tovább nőtt a különbség.

A második félidőben sem volt kérdés, átlagban minden két hazai találatra egy válasz érkezett, szűk negyedórával a vége előtt 30-15-re lépett el Ljubomir Vranjes vezetőedző alakulata. A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, de így is gond nélkül tartotta otthon a két pontot.

Férfi-Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló:
B csoport:
Telekom Veszprém – Meskova (fehérorosz) 34-22 (20-11)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain (francia) 22 pont/12 mérkőzés, 2. Telekom Veszprém 15/12 (347-325), 3. Flensburg-Handewitt (német) 15/12 (348-336), 4. Kiel (német) 13/11, 5. Vive Kielce (lengyel) 11/12, 6. Meskova 8/12, 7. Aalborg (dán) 5/11 (292-315), 8. Celje (szlovén) 5/12 (344-377)